Неймовірне місто, неймовірна країна! ❤️
ДРЕВНІЙ КАЇР🌴ЄГИПЕТ🌍🇪🇬
Каїр – це приголомшливе місто контрастів, палаців, мечетей, музеїв, пірамід… Це місце, що поєднує в собі різні культури і верстви суспільства. Атмосферу Каїра неможливо передати словами, її можна тільки відчути. Існує вислів: “Хто не був в Каїрі, той не був в Єгипті”. І це дійсно так! Щоб побачити життя Єгипту зсередини, потрібно обов’язково відвідати його столицю. Тим більше вона багата на пам’ятки, тут є що подивитися і чим насолодитися.
Піраміди Гізи. 👍
Піраміди в Гізі – це номер один в списку будь-якого туриста в Єгипті та Каїрі, це основна і головна визначна пам’ятка Єгипту. У комплекс пірамід в Гізі входить і Піраміда Хеопса (також називається Велика піраміда). Піраміда Хеопса, єдине зі збережених “7 чудес світу”. Єгиптологи вважають, що піраміда була побудована як усипальниця в 2560 р до н.е. Висота Піраміди Хеопса 146,5 метрів, Велика піраміда була найвищим штучним спорудженням у світі понад 3800 років. Плато з пірамідами знаходиться на краю передмість Гізи, приблизно в 13 км на північний захід від центру міста.
Сфінкс. ❤️
Легенди, пов’язані зі Сфінксом – один із символів Єгипту. Численні таємниці і загадки, що огортає цей пам’ятник старовини і його неясне призначення, настільки ж цікаві, наскільки незвичайний вид архітектурного дива. Лев з головою людини (його арабське ім’я перекладається як “Батько жаху”) був вирізаний з цілісного шматка вапнякової скелі за часів фараонів. До наших днів Сфінкс дійшов безносий і без бороди. Древній пам’ятник страждає від того, що можна було б назвати раком каменю, який руйнує його зсередини. Можливі причини – забруднення навколишнього середовища і підвищення рівня підземних вод. Спроби реставрації тільки погіршують ситуацію, прискорюючи процес руйнування.
Єгипетський музей. 👍
Єгипетський музей у Каїрі – один з найважливіших музеїв древньої історії і найбільш видовищний. Тут скарби Тутанхамона розташовані поруч з могилами, муміями, ювелірними виробами, посудом та іграшками єгиптян, чиї імена загубилися в історії. Музей був побудований дуже давно, і всі експонати вже не поміщаються в його стінах. На щастя, планується створення нового музею, який буде розташовуватися поруч з пірамідами Гізи і Сфінксом, однак процес будівництва ще одного сховища для історичних реліквій затягується.
Колекція Єгипетського музею налічує 120 тис. експонатів! Музей був заснований в 1857 році французьким єгиптологом Огюстом Маріетт, в 1880 році за наказом Ісмаїла Паші колекція була перенесена на нинішнє місце, в королівський палац в Гізі.
Ісламський район Каїра.
Ісламський район Каїра – серце середньовічного міста. Прогулянки по ісламському району можуть перетворитися в блукання лабіринтами базарів, де можна втратити не тільки почуття простору, але і часу. З усіх районів мегаполісу Ісламський, без сумніву, найчарівніший. Він названий так тому, що протягом багатьох століть ця частина міста була одним з головних центрів ісламської імперії, ядром комерції та політики. А пам’ятники, які можна знайти тут, дають повне уявлення про блискучі зразки архітектури, натхненної славою ісламу.
Хан-ель-Халілі.
Хан-ель-Халілі є одним з основних ринків в Ісламському районі Каїра. Базар є однією з головних визначних пам’яток Каїра для туристів. Ринок Каїра прекрасний зразок Східного базару, сотні лавок і тисячі людей, а також дух сходу.
Сьогодні тут в основному зайняті єгиптяни, а не іноземні купці як в минулі століття, Хан-ель-Халілі значно орієнтований на туристів. Магазини, як правило, продають сувеніри, антикваріат і ювелірні вироби.
Мечеть Аль-Азхар.
Мечеть Аль-Азхар є найкращою і найбільш вражаючою спорудою Фатімідової епохи, це одна з ранніх мечетей побудована в 972. р н.е. Це також один з найстаріших університетів світу; Халіф аль-Азіз дарував статус університету в 988 р н.е., Аль-Азхар ще богословський центр ісламського світу, ця Мечеть вважається найважливішою в Єгипті і однією з найбільш значущих в світі. Мечеть Аль-Азхар знаходиться прямо в центрі ісламського Каїра, до неї легко дістатися на таксі.
Старий Каїр, Коптський Каїр.
Коптський Каїр є частиною Старого Каїра, який охоплює Babylon Fortress. В районі Coptic Cairo ви знайдете: Коптський музей, грецьку церкву Святого Георгія і багато інших коптських церков та історичні місця. Коптський Каїр був оплотом християнства в Єгипті до ісламської ери, хоча більшість нинішніх будівель в цьому районі було побудовано після мусульманського завоювання Єгипту.
Коптський музей, заснований в 1908 році, містить величезну кількість інформації ранньохристиянського періоду Єгипту і є однією з кращих колекцій єгипетського коптського мистецтва.
Деякі єгиптологи вважають, що перші поселення коптів були ще в 6 столітті до нашої ери. Пізніше римляни побудували тут фортецю, яку назвали Вавилон. Деякі з цих римських стін досі існують. Пізніше цей район став християнським оплотом, тут побудовано близько 20 церков в районі одної квадратної милі. Тут також розташована найстаріша синагога в Єгипті.
Цитадель.
Цитадель (Кал’ят аль-Джабаль) в Каїрі, є одним з головних творів військової архітектури середньовіччя. Розташований на відрозі гори, Цитадель однією стороною підноситься над Каїром, а спиною розвернений до скелястих пагорбів і пустелі.
Сьогодні Цитадель є найбільш відвідуваним пам’ятником ісламської культури в Єгипті. У стінах Цитаделя кілька важливих будівель, які відкриті для туристів, в тому числі знаменита мечеть Мухаммеда Алі (1828-1848 н.е.), яка домінує над горизонтом Каїра, Мечеть Султана аль-Насир Мухаммеда (1318 г.), Мечеть Сулеймана-Паші (1528 г.) і кілька музеїв.
Султан Хасан мечеть.
Один з кращих прикладів архітектури епохи мамлюків в світі, Султан Хасан мечеть є баченням арабського артистизму. Мечеть була побудована в 1356-63 роках для Султана Хасана ель-Насира.
Екстер’єр нагадує про давні єгипетські храми. Масивний головний вхід в північному кутку майже 26 метрів у висоту і мінарет в південному куті 81,5 метрів найвищий в Каїрі, а також монументальні сходи і мавзолей.
Ібн Тулун Мечеть.
Друга найстаріша мечеть в Каїрі – Ібн Тулун Мечеть. Вона була побудована в 876 – 879 роках за зразком Кааби в Мецці (Саудівська Аравія). У той час коли вона була побудована, була найбільшою мечеттю в світі.
На північній стороні мечеті знаходиться 40-метровий мінарет з аркою над входом і гвинтовими сходами закрученоми до верху.
Аль-Азхар парк.
Парк знаходиться на місці, де по суті був смітник починаючи з середньовіччя. Аль-Азхар парк є зеленими легенями Каїра. Він був відкритий в 2005 році і надає такий необхідний перепочинок людині в переповненому хаосі вуличного шуму Каїра. Усередині доглянуті сади і це прекрасне місце для вечірніх прогулянок. Тут відкривається прекрасний вид на старе місто, особливо на заході. Є також кілька хороших ресторанів, так що це ідеальне місце, щоб відпочити після довгого дня і огляду визначних пам’яток.
Замалек.
Замалек – є багатим районом західного Каїра, що охоплює північну частину острова Гезира на Нілев. Острів сполучений з берегом за допомогою трьох мостів на східній і західній сторонах острова, в тому числі Каср аль-Ніл міст і міст 6 жовтня. Тихі вулиці, 19-го століття житлові будинки і вілли роблять його одним з найпривабливіших частин міста і сприяють для проживання багатьох європейців Каїра. Тут багато прекрасних ресторанів, барів і кафе.
Тут також знаходяться, художні галереї та музеї, в тому числі Музей ісламської кераміки і єгипетський Оперний театр.
Мечеть Аль-Хакім.
Халіф Аль-Хакім був одним з найбільш “захоплюючих” правителів Єгипту. Аль-Хакім бі-Амр Аллах, в буквальному сенсі, “Правитель по Божому велінню”, був відомий своїми ексцентричними диктаторськими указами, а також відомий своєю владою, яка включала в себе регулярні вбивства членів своєї сім’ї, нічні патрулі на вулицях свого міста. Він одягався простолюдином на віслюку, щоб переконатися, що його піддані поводяться лояльно по відношенню до нього, заборонив вживання в їжу єгипетської мальви, щоб мати можливість споживати її одноосібно.
Мечеть, яку за його наказом почали будувати, є другою за величиною Фатімідовою мечеттю в Каїрі. Будівництво було розпочато в 990 році і було завершено 1013 року.
Дуже люблю Єгипет і це неперевершене місто! ❤️Це незабутні враження і море емоцій! Відвідавши Каїр, ви наче доторкнулися до древньої історії, культури, неймовірної архітектури, наче перенеслися в часі..
Вражаючих подорожей!👍 🌍🇪🇬

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail