ГРУЗІЯ🇬🇪🌍🌅🌴
Грузія країна контрастів і дивовижного розмаїття. Тут можна побачити приголомшливі гірські пейзажі, відвідати чудові стародавні міста, монастирі та церкви, відпочити на курортах Чорного моря.
У грецькій міфології на території Грузії зберігалося Золоте руно, а археологічні знахідки свідчать про те, що вона є найдавнішим виноробним регіоном (були знайдені зразки вин, які датуються шостим тисячоліттям до нашої ери).
Грузія — це неймовірно мальовнича країна з гостинними жителями, смачною кухнею, багатою історією і культурою.
Географія та клімат країни🌍🌅🌴🏞️
Грузія розташована в Закавказзі та омивається водами Чорного моря. Північна частина країни — це гори Великого Кавказу. Південь країни займають низькі хребти Малого Кавказу. Найвищі вершини Грузії — гори Шхара (5068 м) і Казбек (5033 м). Ближче до узбережжя рельєф стає більш спокійний і утворюється Колхідська низовина. Чорноморське узбережжя в Грузії має протяжність трохи понад 100 км. Найбільші річки Грузії: Кура, Ріоні, Інгурі.
Завдяки своєму становищу (на стику Європи та Азії, субтропічного, помірного та аридного типів клімату) і висотної зональності Грузія має надзвичайно різноманітні ландшафти (гірські льодовики, альпійські луки, ліси та субтропіки), природу, рослинний і тваринний світ. Клімат — перехідний від помірного до субтропічного.
Найкращий час для відвідування
Ідеальний час для відвідування Грузії — травень-червень і вересень. У цей час зазвичай панує відмінна погода, не так багато туристів, а ціни на готелі прийнятні. У Тбілісі та деяких інших містах липень і серпень можуть бути досить жаркими. На чорноморські курорти краще їхати з липня по жовтень.
Історія країни🇬🇪
Перша держава на території сучасної Грузії виникла в середині першого тисячоліття до нашої ери. Це було Колхідське царство, яке розташовувалося на східному узбережжі Чорного моря. Грузинські історики вважають, що Колхіда була досить розвиненою державою. Поліси були засновані місцевим населенням, а греки заснували торгові факторії.
В 4 столітті до н. е. було засновано Картлійське царство, а приблизно в 300 році до н. е. – держава Іверія зі столицею в Мцхеті. В 1 столітті до нашої ери Колхіда була завойована римлянами. У 2 столітті нашої ери Іверія (Картлі) стала незалежною. У 4 столітті державною релігією стало християнство. У 4-5 століттях Іверія перебувала в залежності від Персії. У період правління Вахтанга I Горгасала Іверія отримала незалежність. Також Вахтанг заснував Тбілісі, куди була перенесена столиця царства в 6 столітті.
Тбілісі – столиця Грузії🇬🇪👍🙂
У 7 столітті територію Грузії підпорядкували араби, які правили їй до 9 століття. Перші згадки про державу Грузія (Картлі) датуються 10 століттям. Після вигнання арабів були утворені феодальні держави: Абхазьке царство, Картлі, Кахеті, Ереті. Грузія була об’єднана при Баграті III з династії Багратидів. 11-12 століття — період справжнього розквіту грузинської держави. Грузія досягла могутності при Давиді IV будівельнику і цариці Тамарі та була однією з найсильніших держав регіону. У 12 столітті Грузія встановила міцні відносини з Руссю.
У 13 столітті країна була завойована монголами, які були вигнані тільки через століття. У 1386-1403 роках Грузія пережила кілька вторгнень Тимура. У 15 столітті грузинське царство занепало і розпалося на кілька держав. Пізніше країна була розділена між Туреччиною та Іраном. У 18 столітті при Іраклії II турки були вигнані, А Грузія прийняла протекторат Російської імперії.
Мцхета – стародавня столиця Грузії.
У 1800 році Грузія увійшла до складу Росії. Приєднання до Російської імперії врятувало грузинський народ від геноциду й асиміляції з боку турків і персів. Після Жовтневої революції Грузія оголосила про свою незалежність, але вже в 1921 році увійшла до складу СРСР. У 1991 році після розпаду Радянського Союзу) країна стала незалежною державою.👍 🇬🇪Міста Грузії
Тбілісі — столиця і найбільше місто Грузії, в якому проживає третина населення. Це стародавнє місто контрастів з чарівною архітектурою і декількома відомими стародавніми пам’ятками.
Батумі — друге за величиною місто і курортна столиця Грузії. Являє собою цікаву суміш класичних і сучасних будівель, а також субтропічної рослинності.
Боржомі — мальовниче невелике містечко, в якому виробляють знамениту мінеральну воду.
Кутаїсі — стародавня столиця Колхіди та третє за величиною місто Грузії.
Мцхета — стародавня столиця Східної Грузії та центр Грузинської православної церкви.
Телаві — столиця Кахетії, розташована недалеко від виноградників, старовинних церков і монастирів.
Горі — рідне місто Сталіна, поблизу від якого знаходиться Стародавнє скелясте місто.
Пам’ятки та визначні місця Грузії 🇬🇪
На території Грузії знаходяться три об’єкти, які включені в список ЮНЕСКО.
Стародавні пам’ятники Мцхети:
Джварі — стародавній монастир 6 століття, розташований біля злиття Кури. Перший в Грузії пам’ятник ЮНЕСКО.
Светіцховелі — кафедральний собор 12-го століття і головна релігійна споруда Грузії.
Самтавро — ще один древній монастир біля злиття Кури та Арагві.
Гелатський монастир і храм Баграта в Кутаїсі. Гелатський монастир — середньовічний монастир, заснований Давидом Будівельником. Храм Баграта — середньовічний храм, який відігравав важливу роль в історії Грузії. Тут був коронований Давид IV.
Верхня Сванетія — мальовнича долина на річці Інгурі. Славиться своїми середньовічними спорудами: житловими вежами та стародавніми кам’яними церквами.
Гора Казбек👍
Казбек — одна з найбільших вершин Грузії та Кавказу. Являє собою згаслий вулкан і має висоту 5033 метри.
Бакуріані — один з головних гірськолижних курортів Грузії, розташований на схилах Тріалетського хребта.
Шатілі — мальовниче село на схилах Головного Кавказького хребта на кордоні з Росією. Є унікальним комплексом середньовічних і ранніх сучасних фортець і укріплених будинків з каменю.
Уплісцихе — стародавнє печерне місто, засноване в першому тисячолітті до нашої ери. Було розташований на стародавньому Шовковому шляху. Знаходиться в 12 км від міста Горі. Це одне з найдавніших поселень Грузії, яке було покинуто в 19 столітті.
Вардзіа — печерний монастир 12-го століття. Це одна з найбільш дивовижних пам’яток Грузії, розташована на півдні країни на скелі біля берегів Кури.
Давид-Гареджа — стародавній Печерний монастир 6-го століття з красивими фресками. Розташований в 60 км від Тбілісі прямо на кордоні Грузії та Азербайджану.
Грузія – дуже гостинна країна! Грузини з повагою та любов’ю ставляться до України. 👍🙂Наші туристи, котрі відвідували Грузію в захопленні від грузинської гостинності. 🇬🇪🇺🇦
Про гастрономічні шедеври грузинської кухні не розповідатиму, це варто скуштувати особисто! 👍🙂
Всім здоров’я і позитиву! 🙂

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail