ХОРВАТІЯ. 🌅👍
Чудове узбережжя, сотні мальовничих острівців, густі ліси і старовинні замки, все це робить Хорватію прекрасним місцем відпочинку. Безліч пам’яток старовини збереглося в столиці держави – Загребі. Місто утворилося в 13 столітті, в пам’ять про ті часи збереглися Кам’яні ворота, які прикрашає зображення Діви Марії. У Загребі збереглося кілька храмів і соборів, найпривабливішими вважаються церква Св. Марка і собор Св. Стефана, що датуються 19 століттям. Найпрестижнішим культурним центром є «Музейскі простір», що представляє комплекс галерей і виставкових залів. Серед визначних пам’яток Загреба також варто відзначити ринок Долач, площа Йосипа Елачича, вулицю Івана Закмардія і палац Банскі-Двори.
Продовжити знайомство з красотами країни можна в місті Нафталан, прославленому джерелами лікувальної нафти і мінеральними водами. Уже кілька десятиліть цей бальнеологічний курорт користується величезною популярністю не тільки у європейських, а у багатьох туристів з різних країн.
Найцікавішим з історичної точки зору може бути названо місто Ровінь. Символ міста – собор Св. Еуфімії, висота якого становить 57 метрів. Це прекрасна будівля в стилі бароко, яке вже без малого 300 років залишається найвищою будівлею Істрії. Кілька примітних релігійних будівель можна побачити на вулиці Амікс, тут збереглися каплиці 18 століття, музей і старовинна бібліотека.
Кілька пам’ятників світового значення знаходиться в місті Пореч. В першу чергу варто відзначити собор Ефразіан, зведений в 6 столітті, і руїни римських храмів. Побачити колекцію історичних експонатів можна в Краєзнавчому музеї, розташованому на вулиці Декуманус. Тут же знаходяться руїни храму Нептуна – одна з визначних пам’яток, внесена до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.
У місті Спліт розташований храм Юпітера і кілька соборів часів епохи Відродження. Уваги також заслуговує венеціанська Ратуша і вежа, будівництво яких проходило в 15 столітті.
Говорячи про природні пам’ятки, не можна не згадати Плітвіцькі озера та водоспади. Це 16 прекрасних озер, що розташувалися серед соснових лісів і заростей ялівцю. Природний комплекс є місцем проживання диких тварин і рідкісних видів птахів. Також цікавою буде екскурсія в Національний парк Крка, на території якого є великий каньйон, водоспади і кілька цікавих островів.
Трішки історії.
Часом початку зародження сучасної держави прийнято вважати 7 століття, саме в цей період на узбережжі Адріатичного моря кинулися племена хорватів. Незабаром тут сформувалося Хорватське королівство, яке протягом 400 років залишалося найсильнішим і непереможним в регіоні. На початку 12 століття почався період угорського панування, а в 15 столітті держава опинилася під управлінням Туреччини. Наступні 500 років історію держави супроводжували численні війни і політичні переформування. Останній політичний конфлікт мав місце між сербами і хорватами, після якого в 1991 році Хорватія оголосила про проголошення незалежності.
Крім унікальних історичних пам’яток країна славиться чудовими пляжними курортами. Одними з найкрасивіших є пляжі Істрії, не менш гарні ділянки узбережжя знаходяться в Середній Долмаціі. Пляжні зони Хорватії примітні тим, що впритул до багатьох ділянках узбережжя підходять мальовничі соснові ліси. Такі природні особливості зробили клімат на місцевих курортах лікувальним, відпочинок на пляжі туристи можуть поєднувати з прогулянками по мальовничих місцях.
У Хорватії проводять дуже цікаві винні тури, під час яких можна відвідати історичні заводи країни і дізнатися багато цікавого про зародження і розвиток виноробних традицій. Шанувальники подієвого туризму зазвичай відвідують країну в лютому, в цей час в Дубровнику проводять щорічний карнавал. Він триває кілька днів, протягом яких на вулицях міста проходять костюмовані ходи, музичні концерти та театральні вистави. Найбільше фестивалів в Хорватії проводять влітку, шанувальникам історичних заходів обов’язково сподобається лицарський фестиваль, який влаштовують на острові Корчула.Чи не розчарує Хорватія і гурманів, у країни з багатою історією не менш багаті гастрономічні традиції. Вона відома на весь світ своїм в’яленим м’ясом, яке називають «пршут», а ще в Хорватії виробляють особливі сорти сиру. Щоб познайомитися з особливостями місцевої кухні, не варто обмежуватися одним лише відвідуванням національних ресторанів. Обов’язково варто заглянути і на місцеві ринки, де завжди продають м’ясні делікатеси і молочні продукти з місцевих ферм.
Цікавих та захоплюючих подорожей! 🙂

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail