КАППАДОКІЯ 🇹🇷🌍

Каппадокія! Неймовірно гарне,фантастичне місце! Таким красивим і казковим словом називається область в центральній частині Туреччини на Анатолійському плато, на висоті близько 1000 метрів над рівнем моря. В результаті вулканічних вивержень, що відбувалися тут близько 70 млн років назад, обширна територія Каппадокії була порізана глибокими тріщинами, покрита лавиною і шарами вулканічної магми.
Згодом, під впливом дощів, сонця, снігу і вітрів, відбувалося вимивання і вивітрювання м’яких вулканічних порід, яке і привело до виникнення тут дивних природних явищ, – химерних гір, дивних горбистих долин і скель таких незвичайних форм, що деколи буває складно повірити в їх природне походження. Конуси, піраміди, кам’яні стовпи, фалоси, виродки і багато що інше – здається, що ви попали в якусь чарівну країну з дитячих мультфільмів і снів.
Краса природи у Каппадокії дивовижна.
Особливою популярністю користуються “гриби з капелюшками”, що стали символом. Каппадокію часто називають “Загубленим світом” або “Країною місячних пейзажів”, але, не дивлячись на ці дивні і пустинні ландшафти, Каппадокія ніколи не була обділена увагою людей. Відносно м’які гірські породи Каппадокії легко піддавалися механічній обробці, що дозволило людям будувати свої житла прямо усередині скель. І не лише житла – в скелях вирубувалися церкви, монастирі і цілі міста.
Перші скельні поселення з’явилися тут ще задовго до Різдва Христового. Пізніше тут з’явилися і християни, що рятувалися в лабіринтах скель і тунелів від релігійних гонінь. У Каппадокії жили такі відомі християнські святі як Симон, Георгій Победоносец, Василь Великий, Григорій Богослов. В даний час тут налічується декілька сотень скельних церков і монастирів, деякі з яких прикрашені фресками різної міри збереження.Найбільш видатні з них об’єднані в “Музей просто неба” поблизу села Гореме (Goreme Open Air Museum), що входить в список усесвітньої спадщини Юнеско.
Окрім Гореме, увагою мандрівників користуються села Учхисар, Чавушин, Ургюп, Аванос, і, звичайно ж, казкові долини і скелі між ними. Можна довго описувати цю дивну, воістину казкову землю, але краще – просто поглянути, а ще краще – відвідати її самому.Каппадокія (тур. Kapadokya) – самобутній регіон Туреччини з печерними готелями, підземними містами, польотами на повітряних кулях, своєрідною їжею, хетським мистецтвом, лижними походами по згаслому вулкану і приголомшливими пейзажами.
Вважається, що така назва виникла від перського слова «Katpatuka», що в перекладі означає «країна прекрасних коней». Хоча здавна тут шанували зовсім інших тварин, а вірніше сказати птахів. Голуби допомагали зрозуміти, що наближається ворог, адже за природою вони дуже лякливі. Для них створювали справжні птахівниці, розміщуючи їх на верхівках будинків і заманюючи до себе. Також вважалось, що пташиний послід є чудовим добривом для виноградників, а це мало неабияке значення, адже Каппадокія не могла похвалитися високою родючістю ґрунту.
Повітряні кулі на тлі казкових пейзажів!
Це саме те, заради чого сюди з’їжджаються мандрівники з усіх куточків світу. Літають вони тільки на світанку, а підіймаються догори за рахунок різниці температур всередині та ззовні. Гаряче повітря, яким насичується куля, стає легшим за холодне унизу і здіймає ці ошатні корзинки над неймовірними ландшафтами Каппадокії.
Справжні підземні міста.
Це місце цікаве не тільки повітряними кулями, на території Каппадокії розташована величезна кількість підземних поселень. Причому це не просто печери з кількома кімнатами, це справжні міста зі своїми церквами, конюшнями і навіть виноробнями. Деякі з них налічують більше 10 поверхів! Найбільш відомими є підземні міста Каймакли та Деринкую. В останньому, вчені припускають, могло розміститися близько 20 тис. людей і чимала кількість домашньої худоби.
Клімат Каппадокії.
Каппадокія знаходиться на висоті більше 1000 метрів над рівнем моря. Цю місцевість можна назвати напівпустелею, адже вона майже позбавлена рослинності. Літо тут спекотне та сухе, а зима прохолодна з різкими перепадами температури. Найкращий час для відвідин прекрасної Каппадокії – це осінь та весна.
Відпочинок у печерних готелях.
Тільки в Каппадокії ви можете отримати унікальну можливість – оселитися у печерних готелях, в яких є усе для ідеального відпочинку: джакузі, мальовничі тераси, звідки можна споглядати парад повітряних куль на світанку, особистий хамам і басейн, а також неповторна атмосфера, яка панує лише у цих стінах.
Каппадокія здатна зачарувати кожного своєю красою, тому це саме те місце, яке варто відвідати хоча б раз у житті!
Подорожуйте та пізнавайте світ! Світ неймовірний! 🗺️👍

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail