🇨🇺Куба Острів Свободи

🏝️ Клімат. На Кубі завжди жарко і купатися можна цілий рік. Розпал пляжного відпочинку з листопада по квітень включно, в цей період на острові практично немає дощів. Літо на Кубі найкращий час для віндсерфінгу – саме в цей час піднімаються найсильніші хвилі.

🍊 Кухня. На Кубі цілий рік достаток фруктів: ананаси, папайя, манго, гуава, мамончілло, гуанабана, маракуйя, саподілла. І, звичайно, банани, з яких тут готують різноманітні страви: від гарнірів і соусів до м’яса до відмінних десертів. Кубинська національна кухня ввібрала кулінарні елементи африканських, іспанських і креольських рецептів. В основному тут використовують м’ясо, морепродукти, рис, боби, овочі, місцеві фрукти. Готують страви на кокосовій олії або кокосовому молоці.

🍹Напої. Головний напій Острова Свободи ─ ром. Його п’ють і нерозбавленим, і з льодом, і в коктейлях. Мало не кожен бар на Кубі пропонує власний фірмовий коктейль ─ питайте і пробуйте! Якщо опинитеся в Старому місті Гавани, замовте мохіто в барі «Бодегита дель Медіо» (його вважав ідеальним сам Хемінгуей). Крім рому уваги туристів гідні лікери «Кубай» і пиво «Кристал».


👑Місцеві звичаї. Лише в туристичних зонах розмовляють по-англійськи. Якщо ви плануєте подорож по країні, без базового іспанського буде нелегко. Більшість кубинців непунктуальні від слова «зовсім»: якщо говорять, що дорога займе 5 хвилин, сміливо множте на два. Чайові давати в країні прийнято ─ покоївкам і носіям зазвичай залишають по 1-2 Кука. У невеликих кафе туристи, як правило, дають до 5% від суми замовлення, а в ресторанах в рахунок включається надбавка в 10% за обслуговування. Фотографувати військову техніку, військовослужбовців і промислові підприємства на Кубі заборонено.

🎁Що привезти. Найпопулярніші сувеніри ─ це ром, сигари і кави. Без дозволу можна вивезти з Куби 20 сигар. Якщо ваша покупка більше, обов’язково потрібен чек з магазину. Що стосується рому, оптимально купити три пляшки ─ саме стільки можна без проблем ввезти в Україну. На ввезення кави ніяких кількісних обмежень немає.

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail