Загадковий, древній ЛУКСОР🇪🇬🌍🌴🌴
Коли говорити про найбільш визначні місця в Єгипті, то наступним, після пірамід, на думку спадає стародавнє і загадкове місто Луксор. Якщо ви приїдете сюди, то «випадете з життя» на кілька днів, адже тут хочеться подивитись абсолютно все! Що побачити треба обов’язково?
Карнакський храм, його зводили 20 століть! Тут збереглася алея сфінксів, колонний зал площею 5 тис. кв. м., між іншим, 134 колони символізують кількість дружин Рамзеса II. Видно, чоловік він був що треба, недарма ж його в Єгипті називають «великий виробник потомства». До речі, у нього було 198 дітей (до 200 трішки не дотягнув): 92 дочки і 106 синів.
Ще тут є дуже гарне священне озеро, де у вечері демонструють захопливе світлове шоу про життя Стародавнього Єгипту.
Саме в Луксорі знаходиться легендарна Долина царів – ще один велетенський некрополь, де знаходяться усипальниці великих єгипетських фараонів. Цікаво, що розкопки тут ведуться й досі.
Всесвітньо відомою Долина царів стала після відкриття гробниці славнозвісного Тутанхамона, коли майже всі члени експедиції померли за загадкових обставин. Одразу ж заговорили про «прокляття фараонів», а до Єгипту полилися потоки туристів.
До речі, гробниця Тутанхамона і досі вважається однією з найбагатших. Стіни вкриті фресками, а саркофаг з мумією заслуговує окремої уваги. Висота золотого (буквально!) саркофагу майже 2 метри, а вага 200 кг. Вся поверхня вкрита ляпіс-блакиттю, бірюзою і сердоліком. Це, безсумнівно, визначна пам’ятка Єгипту і одна з найяскравіших.
Долина царів умовно поділена на Східну та Західну частини. Найбільше поховань зосереджено в Східній. Зараз відкрито близько 64. Найбільш яскравими є гробниці Тутмоса III, Аменхотепа II, Тутанхамона і чотирьох Рамзесів.
Однією з найкрасивіших (якщо це доречно говорити про гробницю) вважають гробницю Тутмоса III. Вона найскладніша за будовою і має неперевершене оздоблення: розписана стеля, на якій зображені дві небесні півсфери і зоряні боги, що йдуть за сонячними турами по небесному Нілу.
Місто мертвих і місто живих розділяє річка Ніл. Між Верхнім та Нижнім Єгиптом (Луксор і Асуан) весь час курсують круїзні лайнери. З борту, яких ви зможете поспостерігати за сільським і зовсім не туристичним життям Єгипту та насолоджуватись багатою флорою та фауною священної річки.
Пізнавайте світ, світ – прекрасний! 🌐

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail