НЕЙМОВІРНА МАЛЬТА🌍🏝️🏝️🏝️
Мальта – одна з найменших перлин Європи! Мальтійський архіпелаг знаходиться в Середземному морі, між Європою та Африкою. 290 км від Мальти до Тунісу (Африка) і 93 км до острова Сицилія (Італія). Мальтійський архіпелаг складається з 10 невеликих островів. Найбільші з них – це Мальта, Гозо, Коміно. Острів архіпелагу Мальта дав назву всій країні. Його розміри всього 27 км на 15 км.
Лицарі Мальтійського ордена і острів у морі – перше, що спадає на думку при згадці країни Мальта. Насправді Мальта – це дивовижна держава. Мальовничі та величні пам’ятки природи дивують й закохують. Тут змішалися загадки древніх цивілізацій, епоха середньовіччя, лицарська романтика, арабський колорит і частинка старої Англії.
Республіка Мальта – маленький архіпелаг, розташований в Середземному морі. У перекладі з двернефінікійского «малат» означає «притулок». І дійсно створюється враження, що це найбезпечніше місце на землі. Тут живуть привітні, добрі люди.
Столиця Мальти – місто Валлетта. Держава розташована на 7 островах, з яких тільки 3 жилих. Довжина найбільшого острова – Мальта складає всього 27 км.
Багато років, через нестачу місця, будівлі на Мальті будувалися в безпосередній близькості один від одного, тому, якщо подивитися на острів з боку моря, складається враження, що всю площу займає один будинок в еклетичному стилі, на різних поверхах якого розташовані будівлі різних епох. Можна подумати, що весь острів забудований і немає навіть клаптика вільного місця, але це не так – в містах є і вулиці, і площі. Кожен мальтійський будинок має своє ім’я. Біля вхідних дверей знаходиться табличка з прізвищем господарів.
Прогулюючись по залитим сонцем променадам можна зустріти історичні та релігійні споруди, пам’ятники культури, а також нові будівлі і готелі. Усюди сусідами є старовина і сучасність. Незважаючи на обмеженість території, на островах розташовано багато готелів, відкритих для відпочиваючих цілий рік.
Море навколо архіпелагу має абсолютно неймовірний колір! 🌅Вода переливається всіма відтінками, від майже білого до блакитного і навіть темно-синього, що створює контраст з пісочної архітектурою острова.
Підводний світ – рай для дайверів, адже тут можна побачити все багатство і різноманітність флори і фауни вод поблизу Мальтійських островів. Кришталево чиста вода прибережного моря таїть безліч цікавих місць для занурення. На Мальті панує буйство фарб. Під яскравим сонцем різнокольорові човники на причалах виглядають як іграшкові.🌅🏝️🏝️🏝️👍
Сьогодні Мальта відома, як один із центрів екологічного туризму. Гарний період для подібних подорожей – це зимовий час, коли повітря на острова не прогрівається вище 20 градусів.
Регіони і курорти Мальти. 🏝️🏝️🏝️👍
Валлетта — столиця держави — колишня фортеця, заснована у XVI ст. З того часу збереглася історична забудова, яка вважається однією з найбільш щільних в світі. А ЮНЕСКО включило все місто в свій Список всесвітньої спадщини. Тут можна довго гуляти по майданах, палацам і храмам, заходячи в колоритні ресторани і сувенірні лавки.
Сент Джуліанс — один з найпопулярніших курортів Мальти — в минулому маленьке рибальське селище, що виросло до міста. Вдень тут можна поніжитися на піщаному узбережжі Сент Джорджес Бей, зробити чудові фото, помилуватися архітектурою, купити сувеніри, а ввечері — розважатися у нічних клубах і казино.
Сліма — найбільш престижний курорт Мальти з елітними готелями, ресторанами, фешенебельними магазинами. Уздовж узбережжя розкинулися прекрасні пляжі, на березі можна взяти в оренду спортивний інвентар і пообідати в кафе.
Буджибба, Аура і Сент Полс Бей — приморські міста в північно-східній частині острова — найбільша курортна зона Мальти. Відпочинок тут коштує дешевше, ніж в Сент Джуліанс або Слім. Серед визначних пам’яток — старовинна вежа Віньякур, палац Пескаторе, безліч церков, природні заповідники.⛪🌁
Для усамітненого відпочинку ідеальні курорти Мелліха і Марсаскала з мало забудованими околицями і красивим узбережжям. Хороший вибір для сімей із маленькими дітьми, любителів помилуватися природою і прогулюватися пішки з фотоапаратом.
Палац гросмейстерів Мальтійського ордена, Ла-Валлетта. 🌁
Палац Великого магістра Мальти, де сьогодні розташована офіційна резиденція президента і парламенту республіки, вважається найбільшою світською будівлею в країні. Для туристів відкрита лише частина приміщень палацу, в тому числі збройна палата, зали Великої ради і кімната посла, також тут працює музей зброї, в якому представлено понад 6000 експонатів з усіх кінців світу.
Стиль бароко, розкішне внутрішнє оздоблення, бездоганно збережені інтер’єри, складні розписи, лепнини, мозаїки та барельєфи вражають уяву і виглядають так само велично і ефектно, як і кілька століть тому.👍
Собор Святого Павла, Мдина.
⛪Католицький собор Святого Павла — справжня архітектурна перлина Мальти. Величний архітектурний комплекс, зведений наприкінці 17-го століття, сьогодні є одним з найпопулярніших і престижних місць для вінчання, тому тут часто проводяться церемонії одруження. З собором пов’язано безліч легенд і цікавих подій, наприклад, історія зі скарбом, знайденим у фундаменті будівлі під час розбирання старого фундаменту. Храм сильно постраждав під час землетрусу 1693 року, і коли під час ремонтних робіт при розборі завалів знайшли схрон із золотими монетами, знайдене золото було вирішено витратити на відновлення собору. Через цей скарб між Великим магістром, чий герб був викарбуваний на знайдених монетах, і єпископом виник спір, і в результаті освячування собору відбулося лише в 1702 році.
За собором розташована вулиця святого Павла, яку ще називають кварталом «абсолютного мовчання» — саме тут знаходиться діючий монастир бенедиктинок, черниці якого зберігають обітницю повного мовчання.
Святилище Хал-Сафлиени, Паола.
Святилище Хал-Сафлиени — гипогей, який є єдиним практично повністю збереженим мегалітичних підземним святилищем. Його вік становить близько 4 — 5 тисяч років. Загальна площа підземного комплексу Хал-Сафлиени становить близько 480 квадратних метрів, а кількість поховань у гипогеї за оцінками археологів становить близько 6 — 7 тисяч.
Коридори, камери, вузькі ходи, висічені в скелі, складають таємничий підземний лабіринт, потрапити в який, доречі, можна тільки за попереднім записом — за день сюди пускають не більше 80 осіб. Одна з найцікавіших пам’яток Хал-Сафлиени — це Кімната оракула, акустика в якій розносить кожне слово, вимовлене низьким чоловічим голосом, по всьому гипогею, в той час як будь-які інші звуки залишаються нечутними за межами приміщення.
Мдина.
Стародавнє місто Мдина налічує близько 4000 років історії, і протягом багатьох століть він володів особливим статусом і привілеями, що залишило свій відбиток на образі міста, в якому проживали дуже знатні і впливові сім’ї. Citta Notabile (Місто-Аристократ) досі вражає своєю величчю, тут чудово збереглися старовинні архітектурні ансамблі палаців, церков і соборів, а тихі затишні вулички завжди спокійні і безтурботні. У Мдині, яку також називають «містом тиші», обмежена кількість машин, що в’їжджають, завдяки чому зберігається дивовижна атмосфера, краса і велич стародавнього міста.
Серед пам’яток Мдини варто звернути увагу на славетні Головні ворота Мдини, палац святої Софії, палац Вілена, Кафедральний Собор святого Павла, Нормандський будинок, темницю та палац Архієпископа. До речі, у Мдині знімалося багато сцен популярного серіалу «Гра Престолів».
Таршиен.
Ще один мегалітичний храмовий комплекс Мальти, який датується близько 2800 р. до н. е., розташований на території невеликого мальтійського містечка Таршин — Tarxien temples. Комплекс Таршиен складається з шести унікальних кам’яних храмів, які в давнину використовувалися для різних ритуалів, жертвоприношень і поховань. Дуже цікаві кам’яні барельєфи, що зображують звірів, ширми і вівтарі, прикрашені геометричними фігурами і орнаментами. Частина археологічних знахідок (скульптури, бронзові вироби, деякі блоки з орнаментами та інше) з «мальтійського Стоунхенджа» зберігаються в музеях, але і в самому комплексі як і раніше знаходиться безліч цікавого, тому яскраві враження від екскурсії по древньому Таршиену відвідувачі отримують у будь-якому випадку.
Крипта Святої Агати, Рабат.
Під вулицями Рабату, передмістя Мдина, розкинулися заплутані підземні лабіринти — Крипта Святої Агати і катакомби, в яких, за переказами, свята Агата протягом декількох місяців переховувалася від переслідувачів. Ці катакомби є найбільшими на Мальті — на 900 метрів підземних ходів, кімнат, залів і ніш розташовані близько 900 могил і поховань, вік яких налічує кілька тисячоліть. Подекуди збереглися навіть залишки давніх розписів на стінах.
Зверніть увагу: Катакомби Святої Агати дуже заплутані, тому туристів пускають сюди тільки в супроводі гідів! Ні в якому разі не відставайте від екскурсовода і не намагайтеся розвідувати їх самостійно — це може бути небезпечно!
Марсашлокк.
Якщо ви любите дарунки моря, обов’язково відвідайте рибальське містечко Марсашлокк, жителі якого протягом багатьох століть забезпечують свіжою рибою і морськими делікатесами всю Мальту. Безліч ресторанчиків на узбережжі пропонують своїм гостям безліч страв з морепродуктів, а щонеділі в Марсашлокке працює величезний рибний ринок, на якому можна придбати практично будь-які дари моря. Цікаво, що всі рибальські човни в цьому портовому містечку відрізняються, крім яскравого забарвлення, дуже незвичайною деталлю — у них є очі. Місцеві жителі вже протягом багатьох століть ходять виключно на таких барвистих «окатих» на суднах, оскільки вважають, що це захищає від нападу сирен та морських чудовиськ, а під час туману тільки такі човни можуть самостійно знаходити дорогу назад до гавані.
Історія Мальти
Своїм появою Мальтійський архіпелаг зобов’язаний безперервного руху літосферних плит, у результаті якого острова буквально виштовхнуло на поверхню моря. До цього нинішня Мальта була частиною дна, на якому тисячоліттями осідали хітинові скелети морських мешканців, формуючи вапнякову породу. Саме вона є основою островів і сьогодні, що пояснює і відсутність на Мальті джерел прісної води, а також природних піщаних пляжів, і велика кількість будівель з вапняку, що виникли, коли архіпелаг заселили люди.
При цьому в період між неолітичною культурою і епохою лицарів острови перебували під владою спочатку фінікійців, потім римлян, а після розпаду імперії на Західну і Східну опинилися під владою Візантії. Деякий час архіпелаг був під владою арабів, а потім іспанців.
Після того як у 1798 році госпітальєри здали Мальту військам Наполеона, французи пробули там лише два роки, а з 1800 року почався англійська період, що завершився лише в 1964 році, коли острови здобули незалежність.
Як результат, республіка Мальта, пам’ятки якої зосереджені в основному на двох найбільших островах архіпелагу, зберігає в собі сліди безлічі культур. Храми, фортеці та палаци Мальти представляють інтерес для туристів зі всього світу.
Клімат.
Як і на більшості середземноморських курортів, клімат на Мальті субтропічний. При цьому хоч і вважається, що купальний сезон там триває з травня по жовтень, але навіть у весняні і зимові місяці температура води рідко опускається нижче 15 °С.,
найтепліша вода в морі з липня по вересень, коли її температура не нижче 25 °С.
Що стосується температури повітря, то навіть взимку вона знаходиться в районі 15-20 °С. Самі спекотні місяці — липень і серпень, коли стовпчик термометра переступає позначку 30 °С.
Опади на Мальті мають місце, як правило, в зимові місяці.
Мальтійська кухня.
Це найкращі страви середземноморської, англійської та італійської кухонь. Обов’язково рекомендуємо продегустувати місцеві вина, покуштувати тунця, кролика і равликів у вині, запечену пасту, яловичий рулет і мальтійський хліб з начинками.
Відпочинок на Мальті — це готелі європейського рівня різної зірковості, цікаві екскурсії, чудова архітектура, прогулянки на конях і човнах, розкішна середземноморська кухня і яскраве нічне життя.
Цікавих та пізнавальних мандрівок Вам! 🗺️

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail