Арабська казка – ОАЕ! 🌍🌴🌅
Чарівний світ, який відомий всій планеті нафтовими родовищами, казками і золотими вітринами. Майже так всі уявляють Об’єднані Арабські Емірати, і, мабуть, вони мають рацію. Але такою багатою і широко відомою країна стала не так давно.


Трішки історії.
У VII столітті почали з’являтися великі міста, куди зараз їдуть туристи — побудували Шарджу, Дубай, Фуджейру. Назва і абревіатура ОАЕ з’явилися в 1971 році. В цей же період на світовому ринку піднялися ціни на нафту. Як наслідок, різкий стрибок у будівництві, розвитку культури та економіки великої і досить колоритної країни.
ОАЕ на карті світу.
Об’єднані Арабські Емірати являють собою федеративну державу, до складу якої входять 7 еміратів — це регіональна і територіальна одиниця, на чолі якої стоїть емір. Вона нагадує по своїй суті федерацію у складі великої держави, але має іншу назву і інший тип керівника в силу того, що мова йде про мусульманську країну.
Арабські Емірати в цілому складаються з пустель, зокрема Руб-ель-Халі. Тут дуже жарко, в літній сезон перебувати на вулиці вдень практично неможливо. Температура при сонячному світлі досягає 40-50 градусів за Цельсієм, в темний час доби — 20-25 градусів.
Загальна площа країни становить 83 600 квадратних кілометрів, на яких проживає 9 мільйонів чоловік. За різними даними від 14% до 20% населення складають корінні араби. Інша частина населення – це іммігранти з Азії. Особливо Об’єднані Арабські Емірати люблять тайці. Релігія тут переважає мусульманська, також можна зустріти сунітів, шиїтів, індуїстів, християн і буддистів.


Найбільші міста Арабських Еміратів
Найбільше місто ОАЕ — Дубаї, а пам’ятки цього міста відомі на весь світ. Загальна площа становить — 1114 квадратних кілометрів, яка поділена на 6 основних районів. Чисельність населення — 2,7 мільйонів осіб.
Найвідоміша пам’ятка — гучний хмарочос Бурдж Халіфа. Його висота становить 828 метрів! Крім цього, звичайно ж, можна відвідати найбільший акваріум світу в однойменному торговому центрі. В центрі міста встановлений величезний музичний фонтан, а в затоці біля узбережжя створено три штучних острови Пальм.
ДубаїАбу-ДабіШарджа
Абу-Дабі — столиця Об’єднаних Еміратів і друге за величиною місто країни. 67,3 квадратних кілометри з населенням близько 1 мільйона чоловік. Місто приносить у скарбницю держави половину загального доходу. Засноване воно було у 1760-х роках, а його назва дослівно перекладається як «Батько газелі». На честь тварини, яка привела поселенців до джерела води і показала мальовничу територію для майбутнього міста. Столицею, на офіційних правах, місто визнали в 1996 році. У числі визначних пам’яток числяться мечеть шейха Зайда, хмарочос Альдар і, звичайно ж, Падаюча вежа.
Третє по площі і по популярності серед туристів — місто Шарджа, центр однойменного емірату. Місто займає 235,5 кілометрів квадратних. У минулі століття було серцем торгівлі держави, оскільки саме сюди приходили великі судна. На даний час Шарджа славиться своїми історичними пам’ятками і чистими пляжами. А також великою кількістю різноманітних музеїв, окремої уваги вартий Парк Пустелі, де зібрали кілька вимираючих видів тварин і рослин.
Пам’ятки ОАЕ.


Привабливість країни в тому, що вона дуже любить свою культуру. І глибоко поважає багату історію. Саме тому безліч історичних і, безумовно, красивих монументів збереглися до наших часів. Не тільки хмарочосами славиться відпочинок в Дубаї. Саме тут знаходиться мечеть Джумейра, яка є своєрідним ідеалом серед подібних у всіх Еміратах. Сюди крім віруючих мусульман можуть зазирнути й представники інших релігій, що є рідкістю в світовій практиці.
Згадати або почути нові історії про стародавніх арабів можна, зазирнувши до форту Аль-Фахіді. Тут намагалися зберегти все в первозданному вигляді, тому безліч хатин, будинків і крамниць залишилися такими, якими вони були в давнину. Саме звідси стартує більшість екскурсій по місту, а в центрі форту розкинувся великий перлинний ринок. Так що освітню складову можна поєднати з приємними покупками.

Неподалік від столиці створили ще одну автентичну обстановку — етнографічне село. Його локації і експонати розкажуть вам про бедуїнів і ремісників, які заселяли ці пустельні землі ще на початку історії Арабських Еміратів. Тут же представлені умови, в яких жили раби, в музеї є предмети розкопок різних століть.
🏖️Пляжі ОАЕ — це зовсім окрема пісня, яка звучить у вухах після відпустки ще багато місяців. Білосніжні, чисті, з широким спектром розваг та затишних ресторанчиків. У сезон можна відкрити для себе різні курорти ОАЕ.


Як зробити відпочинок в ОАЕ безпечним
Незважаючи на те, що держава дуже прогресивна і будує хмарочос за хмарочосом, правила тут жорсткі. Збираючись в Емірати, слід розуміти, що майже 86% населення становлять мусульмани. Люди, глибоко віруючі та які непохитно шанують свої традиції.
В цій країні просять туристів дотримуватися встановленого регламенту:
Зведіть до мінімуму споживання алкоголю, а також куріння. На вулиці ці згубні звички заборонені, а вживати спиртне можна лише в спеціальних закладах або в номері готелю. А якщо ви вже випили трохи оковитої, то намагайтеся не перебувати на вулиці занадто довго. П’яних людей, особливо бешкетників, штрафують або навіть забирають до ділянки.
Не можна використовувати нецензурні вирази, викидати сміття, шуміти і вести себе дуже зухвало.
До жінок-мусульманок слід ставитися з максимальною повагою, адже єдинй невірний погляд або жест призведуть до штрафу.
З жінками взагалі в Еміратах ситуація досить делікатна. Надто розкутих і оголених дам забирають в поліцейські ділянки.
Перш ніж входити в мечеть, переконайтеся, що це взагалі дозволено. Дуже багато молитовних будинків і мечетей закриті для туристів і представників інших релігій. Якщо ж вам дозволили увійти, то дотримуйтесь правил – роззувайтеся, ведіть себе тихо і фотографуйте лише з дозволу доглядача.
В Рамадан заборонено вдень на вулиці їсти і навіть пити. Заклади, які обслуговують туристів, в цей період закривають вікна жалюзями, щоб не порушувати закон.
Не проявляйте до своєї половини занадто бурхливих почуттів на публіці. За це в кращому випадку вас пожурять, в гіршому — оштрафують.

Шопінг і гастрономічний туризм в ОАЕ
Краще всього здійснювати шопінг, звичайно, в Дубаї, але і столиця зможе потішити. Найбільш ходовий, популярний і бажаний товар для туриста в Еміратах — золото. Але і місцеві надзвичайно люблять цей метал. Коштує він тут порівняно недорого, а варіації ювелірних виробів, складності і вкраплень буквально безмежні!
Також часто купують шуби, дублянки і килими — для цього організовують цілі тури. І, до речі, відкиньте українські стереотипи. В Еміратах за кращим товаром вирушайте на ринок. Тут, як і в центрі міста, ви знайдете продавця, що володіє англійською, а також зможете поторгуватися.

Кухня в Еміратах досить загадкова. Як відомо, тут гастрономічні уподобання дуже тісно переплітаються з релігією. І, так як країна мусульманська, знайти свинину, приміром, буде непросто. Але якщо ви все ж хочете спробувати якесь місцеве блюдо, то не відмовте собі в мансафі. Це баранина в сметані, з рисом і кедровими горіхами. Але обов’язково обговорюйте з кухарем або офіціантом свої гастрономічні уподобання – араби дуже люблять гостре і пряне.


Дуже складно розповісти все про відпочинок в ОАЕ за один раз. Країна змогла об’єднати в собі автентичність і прогрес, суворість і легкість, історію і нововведення — все це доступно кожному з нас. Можете повірити, що Емірати вас не розчарують!

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail