ПАМУККАЛЕ🇹🇷ТУРЕЧЧИНА
Туреччина багата історичними та природними пам’ятками! Одне з таких чудес знаходиться в маленькому селі під назвою Памуккале.
З найдавніших часів зі схилів гір спускається вода з гарячих джерел. Але унікальність полягає в тому, що вода багата кальцієм і при охолодженні, кальцій твердне, утворюючи на поверхні схилу химерні архітектурні ванни з терасами, повні води з гарячих джерел.
Бавовняна фортеця, так по-іншому називають село, котре внесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Комплекс мінеральних джерел, складається з 17 видів термальних вод. В складі води можна виділити кальцій, магній, соду, хлор, сульфат, гидрокорбанат, амоній, нітрати. Розташовується джерело на краю вулканічного плато, і височіє над селом на 100 метрів. Вода, століттями спускаючись вниз по схилу, вибудувала систему неповторних вапнякових стін (травертин) з водоймами. Крім джерел можна викупатися в унікальному басейні на вершині гори. Відвідати руїни старого античного міста, зруйнованого землетрусом і подивитися на відновлені пам’ятники стародавньої архітектури. З давніх часів ця місцевість відома як курортна. Багато туристів відправляються в село поправити здоров’я і перевірити рецепт вічної молодості.
Травертинові тераси. 👍
Перше що вас зустріне по приїзду в Памуккале – це травертинові тераси. Весь схил, покритий білим вапняним відкладенням, за яким спускаються вниз струмки теплої мінеральної води з температурою до 36 градусів. Здалеку створюється враження, що гора вкрита снігом, і на білих льодовикових долинах утворилися невеликі басейни з водою, за формою нагадують чашу.
Сам схил являє собою багатоярусну конструкцію, кожен проліт якого тераса з наповненими ваннами мінеральної води. Це унікальний і можна сміливо сказати неповторний природний шедевр, назва якого Травертинові тераси.
На початку і в кінці дня схил гори фарбується в незвичайні кольори фіолетового та рожевого кольору. Туристи проходять по горі тільки босоніж, і в басейнах, що знаходяться вище по схилу, на сьогодні не можна купатися. Історія розповідає легенду, в одній з яких йдеться про Клеопатру, яка в пошуках вічної краси та молодості приїзджала до мінеральних джерел Памуккале. У її честь назвали басейн на схилі гори.
Ще раніше згідно з легендою біля підніжжя гори збирали бавовну стародавні велетні, які залишили сушити зібраний урожай, і посій день, не повернулися за ним. Ось чому верхівка і схил гори пофарбована в чистий білий колір бавовни.
Ванна Клеопатри.
Ванна Клеопатри, не випадково названа в честь цариці Єгипту, мріяла продовжити свою молодість і красу. Історія призведе до басейну – це унікальний оздоровче термальне джерело, в якому Клеопатра скидала свою втому і води багаті магнієм, кальцієм і вуглеводнем дарували молодість цариці.
Тепла вода, що дорівнює температурі тіла, обволікає тіло і покриває бульбашками мінеральної води. Дно басейну зберігає мармурові колони, свідки землетрусу, зруйнували місто. Яскрава зелень, оточивши басейн Клеопатри, і солодка вода робить архітектуру джерела казково красивою.
Стародавні римляни приїжджали до вод басейну, за надійним терапевтичним способом поправити своє здоров’я, розслабитися і отримати заряд енергії.
Кархаит.
На цьому дива не закінчуються, адже на схилі гори розташований незвичайний термальний комплекс. Він носить назву Кархаит, що означає «червона вода». Джерело б’є з висоти сорока метрів вниз і переливається від неяскраво червоного до бурого відтінку квітів. Немає нічого повторюваного.
У цих цілющих водах можна попередити шкірні захворювання у воді з домішкою сірки. Поруч протікає вода з вмістом заліза, корисна для загального зміцнення організму. Температура води нагрівається від 40 до 60 градусів.
Ну а природні ванни наповнює вода з омолоджуючим ефектом. Це єдиний у світі водний комплекс ванн, в яких можна поправити здоров’я і зняти напругу. Ну а незабутній пейзаж тільки доповнює гармонію.
Після прийняття ванни з мінеральними водами, можна зазирнути у минуле й зануритися в світ давньої античності.
Хиерасполис.
Село сповнене сюрпризів, один з яких руїни античності Хиерасполис, які розташовані недалеко від джерела. У другому тисячолітті до н. е. в 190 році було засновано місто Лаодикія, який був зруйнований землетрусом і на його місці побудували нове місто під назвою Хиерасполис за указом стародавнього царя Евмена II.
В ті давні часи, заможні громадяни, були зацікавлені в розширенні міста, і побудували цілу систему водоканалів з гарячою водою, і створили приватні водоймища, басейни. При цьому сам древнє місто перетворився у культурний туристичний центр, в якому відпочивали не тільки заможні громадяни, але і правителі багатьох поколінь.
Багато столітть місто жило славою про своє чудодійне джерело мінеральних вод, і його жителі зустрічали туристів з усіх кінців стародавнього світу. Завдяки своїй популярності, місто розквітало і впорядковувався.
Також можна відвідати відновлений римський театр, трибуни якого побудовані по схилу пагорба, і вміщували до п’ятнадцяти тисяч глядачів. І зараз на його території проводяться фестивалі. Збереглася колонада на головній вулиці Памуккале, храм Апполона, зведений в III столітті до н. е., святилище Плутона, монументальні ворота арки Доміціана.
Місто славилося своєю культурою, і його жителі займалися сільським господарством, виноробством, розвивали ремісничу культуру, продавали вироби з каменю. Багато століть він методично розвивався, і про це говорять залишилися творіння.
Хиерасполис неодноразово руйнувався, але жителі відновлювали його і розширювали його межі. Низка землетрусів зробила свою справу і в XII столітті нашої ери, місто спорожнів і втратив свою колишню значимість. Довгий час про нього не згадували. У двадцятому столітті почалися розкопки міста, які тривають донині.
Цікавість викликає « Мартіріум Святого Філіпа». Спорудження п’ятого століття, зберігає останки однойменного святого. І неможливо не згадати про некрополі Хиераполис. У стародавній часи місто вважався святим, і багато знаменитостей воліли зберегти свої останки саме тут. Територія поховання одна з найбільших на території Туреччини. Протяжністю у два кілометри уздовж дороги, що веде в село, можна зустріти поховання різного виду: саркофаги, мавзолеї різні могильники.
Багато туристів в наші дні поспішають насолодитися і спробувати на собі всю силу цілющої води і подивитися на старе місто. Останнім часом особливо користується популярністю у арабських країнах. З ранку приїжджають туристи одноденки, що поспішають побачити всі принади.
Туристів на вході зустрічають і проводжають до нижніх поверхів схилу, де дозволено купатися та погуляти по незвичайного ландшафту. Підніматися по схилу вгору можна з обмеженнями. На багатьох пам’ятках ведуться реконструктивні роботи. Є місця з настільки крихкою поверхнею, що ходити навіть босоніж заборонено.
Памуккале – неймовірний, дивовижний дарунок природи! 👍
І, можна впевнено стверджувати, коли ви не відвідали Памуккале, ви не бачили Туреччини! 🙂

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail