Сардинія.. Райський острів! 🏝️👍
Сардинія різноманітна, вона сяє барвами галасливих портових міст і маленьких сіл на березі Тірренського і Середземного морів. 🌅⛰️🏝️🏖️
Сарди́нія — острів у Середземному морі, розташований на захід від Апеннінського півострова між Сицилією та Корсикою, є другим за величиною островом Середземного моря., 🌅Входить до складу Італії як автономний регіон.
Цей острів у складі Італії схожий на державу в державі — тут свої традиції та пам’ятки, які обов’язково слід побачити на власні очі.
Цікаві місця. 👍🙂
Отже, декілька місць на Сардинії, які подарують безліч вражень і залишаться в пам’яті.👍🙂
Нураг Баруміні або Su Nuraxi.
Ця пам’ятка настільки важлива, що ЮНЕСКО присвоїла їй статус об’єкта всесвітньої спадщини. У туристичних довідниках і путівниках цей нураг незмінно називають найкращим з усіх збережених на Сардинії, а всього їх 7–8 тисяч. Колись, за оцінками істориків, таких веж на острові було до 30 тисяч.(довідка: нураг або нурага — це особливий вид вежі, які будувались у цій місцевості ще до нашої ери.)Як правило, навколо нурага було поселення.
Цікавий комплекс із п’яти веж із головною в центрі (триповерховою) датується приблизно XV століттям до н. е. Також відомо, що частина комплексу зруйнована. Своєю сьогоднішньою славою ця пам’ятка зобов’язана археологу Джованні Лілліу. Саме він спочатку звернув увагу світової архітектурної спільноти на пам’ятник, а потім і провів величезну роботу, щоб там розпочались розкопки.
Нураг Баруміні належить до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Карлофорте.
Це невелике містечко на південному заході Сардинії. Оазис тиші та спокою, а ще джерело гарних пейзажів — саме так можна описати. Єдина комуна острова Сан-П’єтро налічує трохи менше ніж 6,5 тисяч жителів і може похизуватись власним діалектом. У містечку можна прогулятись вузенькими вуличками, насолодитись неквапливістю місцевого життя та подивитись на визначні пам’ятки:
церква Невинних Юнаків (Novelli Innocenti), яку звели після трагічної корабельної аварії в місцевих водах;
кінотеатр Джузеппе Каваллера (Giuseppe Cavallera);
церква Богоматері — заступниці жертв корабельних аварій.
Звичайно ж, тут є і природна краса: величезні скелі Бобба, Кала-Фіка і «Колони» (Le Colonne), висота яких сягає 16 метрів. І все це на тлі дивовижного кольору моря – кольору топазу.🌅Найкращий час для візиту Карлофорте — кінець травня і початок червня. У цей період тут відбувається свято Girotonno (у перекладі — «хоровод тунця») з піснями, танцями, вогнями, музикою і шедеврами місцевої кухні.
Надзвичайне видовище — Le Colonne в Карлофорті на Сардинії. 👍🙂
Ущелина Су-Горропу.
Це найглибший каньйон на Сардинії та один із найглибших у всій Європі. Розташовується він на південному сході острова, і бувалі мандрівники радять виділити на відвідання каньйону цілий день, аби не просто побачити цю красу, а й мати змогу досліджувати околиці. Десь тут, за легендою, є земля довгожителів, пройшовшись якою, людина житиме довго і щасливо. 🙂Щороку її шукають сотні охочих — через це в регіоні Ольястра частенько багатолюдно.
Природну красу Су-Горропу потрібно побачити на власні очі.
Кастельсардо.
Середньовічне місто на Сардинії не просто миле і чарівне, воно значиться у переліку найкрасивіших міст Італії.
Його родзинка — різнокольорові будиночки на величезній горі, й усе це на тлі блакитного моря.
Замок Дорія розташувавсявся на самісінькій вершині, і ті, хто підніметься до нього, побачить всю затоку Азінара й Корсику на обрії. 👍👍👍У містечку, як і століття тому, плетуть кошики і готують лангустів своїм особливим способом. А історичні пам’ятки тут трапляються буквально на кожному кроці.
Різнокольорові будинки і замок над містом — незабутній пейзаж на Сардинії! 👍👍
Настінний живопис в Оргозоло.
Невелике містечко Оргозоло розташувалось у місцевості під назвою Барбаджо і вважається «столицею» настінних фресок — їх тут півтори сотні. І хоча ці пам’ятки не можуть похвалитись солідним віком (перше зображення з’явилось у 1969 році), вони все ж таки є магнітом для туристів.
Настінні картини — результат політичного життя регіону. На фресках зображували найрізноманітніші сюжети: Resistenza (італійський рух Опору), звільнення країни від фашизму, життя звичайних вівчарів, сільський сардинський побут і багато чого іншого. Вважається, що цей живопис політизований, однак фрески на стінах відомі далеко за межами Сардинії і значаться в путівниках для туристів.
Настінні фрески в Оргозоло — одна з яскравих пам’яток на Сардинії.
Сардинія — одна з перлин у намисті італійських регіонів. Вона, без сумніву, залишить свій відбиток у душі мандрівника, адже тут природна краса межує з пам’ятниками культури та історичними пам’ятками.
Трохи історії.
Сардинія відома своїми кам’яними спорудами передісторичні періоду, Нурагі, проголошені ЮНЕСКО частиною світової спадщини в 1997 році, вони свідчать про те, що Сардинія – одна з найдавніших земель Європи.
Ці тисячорічні споруди ви зможете побачити тільки на Сардинії і більше ніде у світі.
У результаті цього Сардинія стала улюбленим місцем археологів та істориків зі всього світу, поки Ізмаїльський Принц Карім Агахан не відвідав північне узбережжя острова, або Коста Смеральда, на початку 60-х р.р. Він оцінив красу сардінських пляжів і вклав капітал у розвиток “Смарагдового Берегу”, після чого популярність Сардинії як місця відпочинку почала стрімко зростати.
Чисельні бухти, скелі, острови та прозоре блакитне море омивають береги Сардинії. Чи захочете Ви поїхати до мису Капо Тесту на півночі або до мису Капо Теулада на півдні, дивовижної краси пляжі вам гарантовані.
Вас чекають чудові місця для дайвінгу, як, наприклад, острів Азінара, мис Капо Каччіа і архіпелаг (і національний парк) Ла Маддалена, від краси яких у Вас захопить дух.
Пляж Лі Коджі. 🏖️
Цей чудовий пляж знаходиться на північному сході Сардинії, недалеко від Порто Черво. Кілька майданчиків для гольфу і красива бухта розташовані неподалік, як і прекрасні Острови Нібані (Isole di li Nibani), що є частиною “Національного Парку Ла Маддалена” (Parco Nazionale dell ‘Arcipelago di La Maddalena).
Пляж острова Морторіо (Mortorio)
Пляж Морторіо на Сардинії. 🏖️
Острів Морторіо це невеликий острівець (що також є частиною Національного Парку Ла Маддалена) на північному сході Сардинії, до якого можна добратися тільки на човні. Тут Вас чекають безлюдні і неймовірно красиві пляжі і прозоре блакитне море, так відмінно підходить для Скубі-дайвінгу.🏖️
Морські печери Кала Гононе (Cala Gonone)
Кала Гононе.🌅 🙂👍
На східному узбережжі острову, приблизно в 10 км від Дорган (Dorgali), розташувалося містечко Кала Гононе. З Дорган в це узбережне містечко веде мальовнича та панорамна дорога, але пляжі і природа в Кала Гононе (ця територія – частина Націаонального Парку Дженнардженту – Gennargentu National Park) мають незрівнянну красу.
Ла Маддалена.
На самій півночі Сардинії, недалеко від Ольбії, на однойменному острові знаходиться місто і комуна Ла Маддалена. Це воістину чудове, але іноді занадто туристичне місце.
Чи плануєте ви довгі піші прогулянки, велосипедні тури по узбережжю Сардинії, чи сподіваєтесь ви познайомитися з захоплюючим дух підводним світом острову, або ви просто хочете розслабитись на пляжі – 1 850 кілометрів узбережжя чарівної та неповторної Сардинії чекають на вас.
Сардинія різноманітна, вона сяє барвами галасливих портових міст і маленьких сіл на березі Тірренського і Середземного морів.
Сардинія — це найчистіші піщані пляжі, зграї рожевих фламінго, казкові гірські ландшафти. 🏖️⛰️🌅
Мандруйте! Пізнавайте світ! Світ неймовірний! 🗺️


agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail