🌅ТУНІС – невелика, але дуже гостинна і дуже цікава країна, яка вважається однією з самих європеїзованих арабських держав. Відпочинок в Тунісі дуже комфортний і різноманітний, і в той же час з яскравим східним колоритом. Територія країни складає 155360 кв. км., з островами — 163610 кв. км., населення — понад 10 млн чоловік. Столиця — місто Туніс. У Тунісі створені всі умови для туризму, пляжного і активного відпочинку, відкрито п’ять міжнародних аеропортів. Тури до Тунісу відкриють для Вас багатовікову історію цієї древньої землі, її неповторні фарби, галасливі східні базари, нарядні білі будиночки, заховані в чагарниках запашного жасмину. Відпочинок в Тунісі познайомить Вас з ласкавим Середземним морем – тут 1300 кілометрів розкішних піщаних пляжів. Оливкові гаї, пустеля і живописні ліси пробкових дерев представляють природу цієї країни. Хороша інфраструктура відпочинку і розваг, включаючи всілякі екскурсійні програми, серфінг, гольф, сучасні центри таласотерапії і багато що інше зроблять Вашу подорож до Тунісу хорошим придбанням. Туніс – країна з багатою історією, сліди прадавніх цивілізацій можна побачити в таких легендарних містах, як Карфаген, Керкуан і Кайруан. До речі, саме в Тунісі, в гірському селенії Матмата живуть троглодити. Троглодити будують будівлі під землею, недаремно само це слово в перекладі з грецького означає той, що «вповзає”в нору. До речі, в цій же місцевості знімалися епізоди легендарного фільму Джорджа Лукаса «Зоряні війни».
ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ🌍
Республіка Туніс (Аль-Джумхурія ат-Туніс) – держава на узбережжі Північної Африки. На півночі і сході омивається Середземним морем, на заході і південному заході межує з Алжиром, на південному сході – з Лівією. Більшу частину країни займають рівнини, майже третина – відроги Атлаських гір, які діляться на Північний і Південний масиви. Найнижча точка – у Шот-ель-Гарса (17 м нижче рівня моря), найвища – м. Джебель-Хамбо (1544 м).
КЛІМАТ🌅👍
Туніс – країна північноафриканська, на формування її клімату впливають, з одного боку, Середземне море, з іншого – пустеля Сахара.
Таким чином, клімат у Тунісі – так званий середземноморський, тобто в основному субтропічний, зі спекотним сухим літом і відносно прохолодною і вологою зимою. Середні літні температури повітря коливаються від +25 ° C до +32 ° C, взимку – від +16 ° C до +19 ° C.На півночі країни переважає сухий субтропічний клімат середземноморського типу, на півдні – жаркий клімат тропічних пустель і напівпустель. На сході Тунісу літню спеку прохолодні послаблюють морські вітри.
Високий туристський сезон в Тунісі триває з кінця квітня до початку листопада, взагалі ж тури в Туніс пропонуються цілий рік. Вже в кінці квітня температура повітря на туніських курортах становить близько 24 ° C. У липні-серпні в курортних регіонах досить спекотно, температура повітря від +35 ° C і вище.Дуже комфортна погода – з вересня до середини жовтня.
🏝️На острові Джерба, який розташований біля південного узбережжя Тунісу, панує свій мікроклімат. Цей дуже зелений острів з безліччю оазисів з джерел прісної води вважається одним з кращих курортів Тунісу. Його недаремно називають «четвертим сезоном», тут можна купатися навіть взимку.
ТУНІС ВЧОРА И СЬОГОДНІ!
У 1956 р. Туніс здобув незалежність і через рік, у 1957 р., був проголошений президентською республікою. Перший президент Хабіб Бургиба перебував при владі 30 років. У 1987 р. він був з пошаною відправлений на пенсію, а його місце зайняв нинішній президент Тунісу, Зін аль Абідін Бен Алі. Перший президент Тунісу Хабіб Бургиба провів досить радикальні реформи, особливо щодо релігійних звичаїв. І тепер ця країна, де 98% населення сповідують іслам, вважається однією з найліберальніших у мусульманському світі. Тут офіційно встановлено рівноправність чоловіків і жінок, заборонено багатоженство і 13 серпня святкується Жіночий день. Хабіб Бургиба виступив проти жорстких правил священного місяця Рамадан, коли мусульманам заборонено їсти і пити від світанку до заходу сонця. Він заявив у телевиступі, що Аллаху завгодно, щоб економіка Тунісу процвітала, а це неможливо, поки народ цілими днями голодує. І випив у прямому ефірі стакан апельсинового соку. Права жінок були ще більше консолідовані парламентом у серпні 1992 р., вже за нового президента. Насильство проти жінок в сім’ї тепер карається за законом, жінка може отримати паспорт без згоди чоловіка або батька, і держава допомагає розлученим жінкам отримувати аліменти. 57% студентів вищих навчальних закладів, а в Тунісі 12 університетів, – це дівчата.
У Тунісі високий рівень життя, не тільки в порівнянні з рештою африканським континентом, а й у світовому масштабі. Чисельність середнього класу складає близько 60%, нижче за межу бідності знаходиться всього 6,7% населення. Відпочинок в Тунісі дуже популярний серед жителів Західної Європи.
Туризм швидко розвивається, і є важливою галуззю економіки, щорічно Туніс приймає близько 5-6 млн гостей із різних країн. Тури в Туніс познайомлять Вас з однією з найпривабливіших країн арабського світу.
ІСТОРІЯ ТУНІСУ
Туніс – держава з багатою історією та високим рівнем культури. На території сучасного Тунісу знаходиться знаменитий Карфаген, заснований в 814 р. до н. е. колоністами з фінікійського міста Тіра. Коли фінікійці втратили свій вплив, Карфаген став столицею найбільшої держави Західного Середземномор’я. До III століття до н. е.. Карфагенська держава підпорядковує собі Південну Іспанію, Північну Африку, західну Сицилію, Сардинію, Корсику. Проте після кількох воєн проти Риму Карфаген втратив свої завоювання і був зруйнований у 146 році до н. е.
Близько 800 р. на території сучасного Тунісу утворилася держава династії емірів Аглабіди.
З 1574 Туніс перебував під владою Османської імперії, але з 1704 став відносно незалежною васальною державою.
З 1881 р. і аж до 1956 р. Туніс був колонією Франції, хоча мав власний герб, гімн, державні гроші і поштові марки. У 1956 р. Туніс став незалежною державою.
Основні історичні дати:
814 р. до н. е. – Заснування Карфагена
146 р. до н. е. – Взяття Карфагена римськими військами
670 р. – заснування Кайруана, першого мусульманського міста Магріба
1590 р. – захоплення Тунісу турецькими військами
1881 р. – встановлення французького протекторату
1956 р. – Набуття Тунісом незалежності, проголошення республіки
1987 р. – 7 листопада, прихід до влади другого в історії Тунісу президента
ВАЛЮТА
Національна валюта Тунісу – динар, курс динара змінюється незначно, приблизно він дорівнює $ 1. Розмінні монети – міллімів, в 1 динарі – 1000 міллімів. Ввезення іноземної валюти не обмежений. Заборонено ввіз і вивіз туніських динарів.
МОВА
Офіційна мова – арабська, в багатьох сферах діяльності більш уживаний французький, у сфері туризму також поширена англійська.
ЧАС
Різниця в часі між Україною і Тунісом становить мінус три години.
РЕЛІГІЯ
Практично 98% населення Тунісу сповідують іслам. Населення Тунісу відрізняється віротерпимістю і живе в мирі з представниками інших релігій. У країні діють три православних церкви – дві російських в мм. Туніс і Бізерга і одна грецька. Крім того, у столиці є невелика єврейська громада, там же проживає декілька тисяч католиків.

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail