ШВЕЙЦАРІЯ ⛰️🏞️
Це одна з найкрасивіших і найбагатших країн світу, більшу частину території якої займають гори . Швейцарія межує з Італією на півдні, Німеччиною на півночі, Австрією і Ліхтенштейном на сході, Францією на заході. Ця федеративна парламентська республіка, яка розділена на 20 кантонів і 6 напівкантонів. Населення говорить німецькою, французькою, італійською мовою і сповідує християнство (при цьому частка католиків і протестантів приблизно дорівнює).
Назва держави походить від кантону Швіц, одного з трьох кантонів, що заснували конфедерацію.
Швейцарія — країна дивовижних альпійських пейзажів і мальовничих маленьких містечок, блакитних озер, в яких відбиваються гори та льодовики, і зелених долин. Це країна банків і годинників, сиру і шоколаду, яка вже багато століть зберігає свій нейтралітет. Швейцарія славнозвісна чудовою культурною спадщиною, приголомшливою природою і гірськолижними курортами світового класу.
Швейцарія – багата європейська країна з однією із найбільш стабільних і процвітаючих світових економік. Однак так було не завжди. У XVIII столітті значна кількість швейцарців було змушена емігрувати, щоб вижити. На початку XIX століття справи пішли вгору і країна великими темпами почала розвиватися.
Цікаві факти.
Країна має класичний федеративний устрій, однак її офіційна назва «Швейцарська Конфедерація». Вона залишилося ще з часів XIII – XIX століть, коли Швейцарія дійсно була конфедерацією.
Адміністративною одиницею країни є кантон, кожен з яких поділяється на комуни. Всього є 26 кантонів.
Історія Швейцарії бере свій початок після об’єднання 4 кантонів, назва одного з яких (Швіц) і дало назву всій країні, – цікавий факт.
Починаючи з 1499 року Швейцарія є вільною, незалежною країною (якщо не вважати 17-річну французьку окупацію 1798 року).
Неймовірний факт про Швейцарію: після служби в армії кожен солдат може залишити собі табельну зброю!
Держпрограма по боротьбі з наркоманією передбачає регулярну видачу доз, порцію їжі і місце для ночівлі. За підрахунками фахівців, це й ефективніше і дешевше, ніж вирішувати проблеми, які виникають в результаті злочинів.
У Швейцарії замість нумерації будинків нумерують під’їзди, а на квартирах просто підписують прізвища мешканців.
У військовому бункері відкрився спеціальний спартанський готель «0 зірок». Тут немає базових зручностей, а є тільки місце переночувати.
В Женеві розташована європейська штаб-квартира Організації Об’єднаних Націй, а також десятків інших міжурядових і міжнародних організацій.
У Швейцарії 4 офіційні мови: німецька (64% з безліччю діалектів), французька (20,4%), італійський (6,5%), ретороманська (<1%).
Щоб не використовувати відразу 4 мови на офіційних документах, влада вирішили використовувати абревіатуру «СН», яка розшифровується як «Confoederatio Helvetica» – латинське написання «Швейцарська Конфедерація».
Швейцарія традиційно дотримується політичного і військового нейтралітету, проте в 2002 все ж приєдналася до ООН і в 2005 до Шенгенської угоди.
Швейцарські міста регулярно займають перші місця в рейтингу кращих місць для життя. Цюріх, наприклад, регулярно посідає перше або друге місце у світових рейтингах. Женева і Берн у 2010 році зайняли друге і восьме місця відповідно. А сама Швейцарія 2005 році посіла друге місце в рейтингу кращих країн для життя з 111 країн-учасників.
У Цюріху налічується більше 1200 фонтанів з кришталево чистою водою.
Найвищою точкою країни є пік Дюфур. Його висота складає більше 4634 м над рівнем моря.
У Швейцарії дуже жорсткі правила отримання громадянства. Для того, щоб стати повноцінним і рівноправних громадянином, треба прожити тут цілих 12 років.
Більше 60% всієї електроенергії в Швейцарії виробляють гідроелектростанції.
Швейцарці мають давню традицію годинникового мистецтва. Починаючи з 1755 року в Женеві з’явилися перші в світі виробники годинників, які зараз є визнаними лідерами виробництва брендових моделей.
Щоб їздити на велосипеді будь-якою громадською дорогою, потрібно обов’язково застрахуватися.
У Швейцарії дітей віддають до школи вже з 4 років. Діти вчаться лише 4 дні на тиждень, так як середа також є вихідним днем.
На всій території країни після 21:00 алкогольні напої не продають.
У Швейцарії діє обов’язкова служба в армії на 260 днів для всіх чоловіків. Однак від служби в збройних силах можна звільнитися, виплачуючи державі 3% заробітної плати, поки Вам не виповниться 30 років.
Офіційною валютою є євро, а швейцарский франк (1 франк ~ 0.8 долара).
Швейцарія має один з найнижчих рівнів злочинності у світі. На 100 000 чоловік було всього 0,5 вбивств з вогнепальної зброї.
Іноземці складають близько 23 % населення країни.
Жінки не мали права голосувати на виборах федерального рівня аж до 1971 року.
Понад 87 % населення сповідують християнство (42% – Римо-католиків, 35% – протестанти ).
Швейцарія високорозвинута нейтральна європейська федеративна держава. Датою створення Швейцарської Конфедерації прийнято вважати 1 серпня 1291 року, коли три лісові кантони (землі): Урі, Швіц і Унтервальден, відстоюючи незалежність від австрійських Габсбургів, уклали з оборонною метою “вічний союз” (в рамках “Священної Римської імперії”).
Швейцарія знаменита не тільки завдяки своїм надійним банкам та швейцарським годинником. Це також країна чудових гір і льодовиків, гарної природи, найвищої культури і рівня життя.
Пам’ятки Швейцарії можуть багато розповісти про цю країну з прекрасними гірськолижними курортами і туристичною інфраструктурою. Країна унікальна також через своє різноманіття, великого змішання державних мов і народів. Приїжджаючи сюди відпочивати і пізнавати Швейцарію мандрівники завжди впевнені, що їх відпуск пройде на найвищому рівні.
Цікаві місця. 👍
Символ Швейцарії – гора Маттерхорн.
Піднімається високо над хмарами, величний пік Маттерхорн – символ швейцарських земель. Найвища вершина льодовика в Альпах є однією з найважчих для підкорення, але все ж її чарівні пейзажі варті кожного кроку в підйомі.🗻 Саме навколо Маттерхорна згуртувалися найпопулярніші гірськолижні курорти країни.
Замки Беллінцони.🌁
Місто замків Беллінцона відомий своїм мальовничим оточенням і є батьківщиною деяких найзначніших укріплень в Європі. Три замки височать над цією територією – Гранде, Монтебелло і Сассо Корбаро. Цей комплекс замків – видатний приклад пізніх середньовічних захисних структур, які допомагали охороняти ворота Альп і запобігали доступ до долини Тічино.
Старе місто Берна.
Старе місто Берна відомий, як символ давньої слави. Демонстрація генія і архітектурної точності творців, старе місто спочатку було засноване у дванадцятому столітті і зберегло в собі традиції різних технічних ер. Сьогодні це середньовічне місто володіє чарівністю, яка приваблює туристів з усіх континентів. У списку пам’яток Швейцарії він займає третє місце.
Каплиця-міст Капельбрюкке в Люцерні.
У Люцерні є багато захоплюючих пам’яток для туристів і мандрівників, але все ж каплиць-мостів залишається одним з найбільш відвідуваних місць призначення в місті. Найстаріший дерев’яний міст на континенті, він був побудований в 14 столітті, як засіб захисту від нападів злочинців. Сьогодні інтер’єр його трохи змінився, тут проводяться художні та історичні виставки, які приваблюють сотні відвідувачів.
Шийонський замок в Монтрі.
Один лише погляд на замок Шийон віднесе Вас у часи стародавності і легенд. Розташований на березі Женевського озера, цей кам’яний моноліт 11-ого століття – справжній архітектурний шедевр у світі замків. Замок служив натхненням для багатьох поетів і романістів, а його історія приховує багато як хороших, так і поганих спогадів. Про це Ви дізнаєтесь під час туру по башті, внутрішнім подвір’ям і в’язниці, отримавши незабутній досвід.
Гора Пілатус.⛰️
Близько озера в передмістях Люцерна височіє гора Пілатус – одна з найвидатніших природних визначних пам’яток Швейцарії. Підйом на вершину здійснюється за допомогою захоплюючої поїздки на канатній дорозі і найкрутішому фунікулері на планеті, звідки відкриваються захоплюючі види на швейцарські Альпи.
Ворота Шпалентор в Базелі.
Ворота Шпалентор ведуть в Оточений стіною Місто – групу укріплень, які були побудовані після руйнівного землетрусу в середині 14-го сторіччя, щоб забезпечити місто і його мешканців від інших лих. У наш час три з решти воріт були збережені, як демонстрація архітектурного генія і середньовічної слави і є невід’ємною частиною культурної спадщини Базеля.
Гроссмюнстер в Цюріху.
Собор Гроссмюнстер відомий, як емблема Цюріха починаючи з його заснування. Ця пам’ятка спочатку побудована в 1220 і відновлена в 19-му сторіччі після руйнівної пожежі. Одна з башт собору відкрито для відвідувачів, а тераса відкриває чудовий краєвид красивого Цюріха і почуття міського чарівництва.
Середньовічна башта Цітглогге в Берні.
Вежа Цітглогге в старому центрі Берна була побудована в тринадцятому сторіччі і служила величезної ролі в історії Берна. Спочатку розроблена, щоб бути пожежною вишкою, Цітглогге була згодом перетворена в тюрму, міські годинники і по суті, центр міста. Сьогодні вежа піднімається гордо, в той час як стрілки її астрономічного годинника відраховують час, нагадуючи нам про невблаганний перебіг життя.
Палац Націй в Женеві.
Завершує список пам’яток Швейцарії Палац Націй в Женеві. Як тільки ООН обрала Женеву своєю штаб-квартирою, міський офіс надав парк Аріана, щоб побудувати Палац Націй – символ міжнародної політики. Палац – дуже активний дипломатичний центр, який проводить більше ніж 5,000 зустрічей і переговорів щорічно. Він став головним фокусом дипломатичних зусиль для мирних міжнародних угод.
Женева приваблює не в останню чергу своїми незвичайними пам’ятками та цікавими місцями. Одне з них — знаменитий фонтан Ж д О. І хто б міг подумати, що раніше він служив лише для обслуговування гідросистеми міста?! Сьогодні натовпи туристів приїжджають в центр Женеви на Quai Gustave-Ador, щоб помилуватися 140-метровими струменями фонтана, які, до речі, можуть приймати різну форму. А ввечері водний гігант підсвічується різними кольорами.
Відвідування фонтану безкоштовне.
Собор Святого Петра.
Мабуть, найпопулярніше релігійна пам’ятка Женеви, собор Святого Петра в першу чергу вражає тим, як органічно поєдналися в ньому архітектурні стилі різних епох. Бароко, романський стиль, класицизм — справжня енциклопедія зодчества в камені, і це не тільки не псує, але й надає собору неповторне, сувору велич.
Відвідавши Швейцарію хоча б один раз, ви закохаєтесь у неї назавжди. Це маленька чарівна країна, в якій змішалися різні мови, традиції і культури. На невеликій площі можна побачити контрастні пейзажі: численні озера, альпійські луки і міста, величні Альпи та невеликі гірські села.
Цікавих вам подорожей!

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail