ЧЕХІЯ🌍
Є в Європі країна, в ландшафті якої гармонійно поєднуються глибокі озера і таємничі, зарослі густими лісами гори; термальні джерела і стрімкі річки; зелені луки з яскравою травою і зарослі квітами пагорби. Немає тут тільки моря, але про нього зовсім не згадуєш, коли потрапляєш в чеську казку. Пропонуємо вашій увазі десятку найвідоміших історичних, культурних і природних пам’яток Чехії. Середньовічні міста, старовинні замки, приземкуваті пивоварні пронизують шпилями хмари – ласкаво просимо в Чехію!
Магічна Прага.
Розповідь про найкрасивіші міста Чехії неможливо почати інакше, як з красуні Праги. Столиця вважається не тільки красивим містом Чехії, захоплені туристи часто їй присуджують звання найкрасивішого міста Європи. Складно перерахувати всі визначні пам’ятки, значущі площі і старовинні вулички стобашенної Праги, але спробуємо подивитися хоча б найвизначніші.
Почнемо на лівому березі з Празького граду, який є найбільшим замковим комплексом у світі. Його домінанту утворює собор Святого Віта – найбільший собор Чехії, місце коронації чеських королів. Його готичні вежі видно практично з будь-якої точки Праги. На Градчанської площі привернуть увагу красиві старовинні особняки, статуї і, звичайно, президентський палац. Не забудьте прогулятися по мальовничій Золотій вуличці і затишному Вальдштейнскому саду.На правий берег у Старе місто перейдемо на Старомістську площу, помилуємося на Ратушу, собор Святої Марії перед Тином, не пропустивши бій знаменитого Орлоя, який супроводжується унікальною міні-виставою фігурок, які “живуть” в курантах.
Йдемо далі! Празький народний театр, філармонія Рудольфінум, колиска Праги – Вишеград та інші чудові пам’ятники архітектури.
Неймовірний Чеський Крумлов.
Із західної Чехії перенесемося в її південні області. Там, на кордоні з Австрією, знаходиться неймовірно мальовниче містечко Чеський Крумлов, який можна порівняти з Прагою. Об’єднує їх і річка Влтава, яка протікає через обидва цих міста.
Це містечко, з населенням всього 14 тис. осіб, з 1992 року внемено до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Домінантою Чеського Крумлова є замковий комплекс, що складається з Верхньої і Нижньої фортець. Мова йде про другий за величиною замковому комплексі у Чехії після Празького граду. Якщо спустимося вниз в історичне ядро міста, знайдемо тут безліч готичних, ренесансних і барокових споруд. Цікаво, що вулички і планування Старого міста не змінилися з часів їх заснування, а це, не багато-не мало з 16 століття..
Чеське Будейовіце.
Місто Чеське Будейовіце – столиця Південно-Чеського краю – відоме всім любителям хорошої літератури. Саме там розташовувався батальйон солдата Швейка з роману чеського класика Ярослава Гашека. Подивитися своїми очима на місто, яке було засновано в 1265 році за наказом короля. Цей захисний форпост на кордоні з сусіднім князівством Рожемберків, однозначно вартий вашої уваги.
Сюди курсують автобуси з Праги: доведеться їхати 4 години, тому краще запланувати візит в Чеське-Будейовіце з Чеського Крумлова, який розташований зовсім поряд.
Серцем міста Чеське-Будейовіце є велика площа, названа на честь короля-засновника міста – Пржемисла Оттокара II. Вона прикрашена розкішним фонтаном Самсона, навколо якого зосереджені майже всі основні визначні пам’ятки. Це і красива біло-блакитна ратуша з годинником на центральній вежі, зведена в 1730 році, і собор святого Миколая з Чорною вежею – головним оглядовим майданчиком міста. Той собор був побудований на місці храму, знищеного пожежею в 1641 році. Поруч знаходиться каплиця, споруджена в стилі бароко.
Ческе-Будейовіце вважається містом художників, так як саме тут розташована фабрика знаменитої компанії «Хардтмут» – виробника продукції «Koh-I-Noor». І хоча олівці відомої марки можна купити не тільки в Чехії, але і у всьому світі, саме в Чеське-Будейовіце відчувається дух творчості, а навколишні пейзажі просто просяться бути перенесеними на аркуш паперу.
Перлина Моравії: Ледницько-Валтицький ареал.
І знову ми на півдні Чехії, а точніше в історичному регіоні Моравія. Найвідомішою природно-архітектурною пам’яткою тут є Ледницько-Валтицький ареал. Величезний мальовничий лісо-парк зі стежками, озерами і річками гармонійно прикрашають кілька палаців, найкращим з яких є Ледницкий. За Ледницким палацом починається парк, який за свою красу в 2004 році був удостоєний звання Парку Європи.
Інший палац, скромніший, знаходиться поряд в місті Валтіце. Маршрут, який з’єднує ці два містечка прокладений в красивому незайманому лісі, в якому зустрічаються різні архітектурні пам’ятники. У них з’єднується природна та рукотворна красу. Це храм Діани, капела Св. Губерта, колонада та інші. Весь Ледницько-Валтицький комплекс разом з палацами заклав знатний графський рід Ліхтенштейнів, які з покоління в покоління створювали всю цю красу.Біосферний заповідник Шумава, званий «зеленим куполом Чехії». До недавнього часу він був закритий для відвідувачів. Потрапити на його територію могли лише обрані – гості чеського уряду, дипломати і кінозірки. Останнім часом ситуація докорінно змінилася і двері національного заповідника відкритилися для всіх. Більше того, в заповіднику Шумава можна не лише дихати кришталево-чистим повітрям, який виділяють вікові дерева (деяким з них більше 600 років), але і займатися активними видами спорту: бігом, гімнастикою, велосипедними прогулянками.
Як можна описати національний парк Шумава? 👍🙂
Це гектари незайманого лісу, розташованого на кордоні з Баварією, з вкрапленнями торф’яних боліт і найчистіших прісноводних водойм. Деякі озера мають піщані береги, на яких дозволено влаштовувати пікніки, засмагати і просто насолоджуватися навколишньою природою. Найбільше озеро заповідника називається Липенським. З містечка Глубока-над-Влавоу замку не видно. До нього потрібно підніматися по досить крутій асфальтованій дорозі. Зате потім перед мандрівниками відкривається розкішна фортеця в неоготичному стилі, гідна мультфільмів Діснея або казкових фільмів про Попелюшку. Білосніжні стіни, покриті головами оленів, зубчасті башти, декілька внутрішніх двориків, тінистий парк навколо цієї пишності – перед вами творіння князя Яна Адольфа Шварценберга. Він замовив будівництво цього замку не так давно – в 1841-1871 роках. За його побажанням архітекторами було зведення фортеці, схожі на замки тюдоровської епохи. Замовлення було виконано, і в чеській глибинці, на місці старовинної королівської фортеці з’явився майже англійський замок, оточений княжими угіддями.Місто Тельч, як і багато середньовічних міст, з’явилося традиційно навколо потужної фортеці. В 1330 році місцевий керуючий Захаріаш прийняв рішення про будівництво замку, що незабаром і було виконано. Через століття його ім’ям назвуть головну площу Тельча, яка вважається однією з головних визначних пам’яток міста. Милі різнокольорові будиночки, вишикувалися по її периметру. Недарма Тельч був офіційно названий містом-музеєм і внесений в Список ЮНЕСКО як один з найцікавіших об’єктів на території Чехії.
Раніше в цих будиночках купці тримали свої крамниці. З тих часів мало що змінилося: на перших поверхах розташовані сувенірні магазинчики, кафе і ресторани. Деякі будинки оформлені у модному в ті часи “Сграффіто” (техніка нанесення зображень). На площу виходять фасади замку, ратуші, єзуїтській гімназії і дві церкви – Імені Ісуса і Святого Духа. На дзвіницю другої церкви можна піднятися і насолодитися панорамним видом міста. Ця башта висотою 49 метрів є найстарішою будівлею міста, так що за її станом і зовнішнім виглядом ви можете судити про те, які ж будинку були тут раніше.
Місто здається компактним – йому просто нікуди було розростатися. Його історичний центр обмежений з одного боку міськими ставками, на березі одного з яких і стоїть замок, а з іншого – високими кріпосними стінами і ровом. Це, швидше, перевага, так як на відвідування міста і замку Тельч можна виділити цілий день.Невелике містечко в Пардубицькому краї – Літомишль. Впевнений, воно сподобається всім без винятку, тому що поєдную в собі захоплюючу суміш з пам’яток старовини і більш-менш сучасних будівель, які відмінно вписуються в загальний вигляд міста. Про це місто вперше згадується в письмових джерелах, що датуються 981 роком.
Світлий замок, побудований в ренесансному стилі і оформлений в техніці сграффіто, вважається основною прикрасою Литомишля. Його інтер’єри демонструються під час екскурсій, а сади з красивим фонтаном можна досліджувати самостійно. Десь там захований пам’ятник рибі, до якого обов’язково доторкнутися і загадати бажання. Кажуть, що воно обов’язково здійсниться.У Пльзені розташований собор святого Варфоломія з найвищою дзвіницею в Чехії. На неї можна піднятися 301 сходинкою, так як ліфта у вежі немає. Зате наполегливим і витривалим туристам з висоти 62 метрів відкривається панорамний вигляд на околиці. Перед підйомом вгору візьміть біля каси безкоштовну карту, щоб зорієнтуватися. Ратушна площа, де розташований собор, знаходиться в центрі кварталу, який оточують чудові сади. Прогулятися ними приємно в будь-яку пору року. Серед альтанок і арок, повитих плющем, можна побачити невеликі пам’ятники і фонтани, яких тут дуже багато.
Легендарне курортне місто Карлові Вари.
Місто, просочене курортної млістю і спокоєм, задумливістю і неквапливістю; воно пропахло оплатками (так називаються місцеві вафлі) і бехерівкою; воно знаходиться на заході Чехії і називається Карлові Вари. Місто відоме на весь світ своїм цілющим, унікальним джерелам, води яких допомагають при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, жовчного міхура. Однак багато мандрівників приїжджають в Карлові Вари шукати не спокою і оздоровлення, а нових вражень та емоцій. Їх сповна можна отримати, прогулюючись по центру міста вздовж річки Тепла, яку облюбувала величезна форель.
Мінеральних джерел у Карлових Варах більше 70, але використовуються лише 12. В основному, вони розташовані в двох колоннадах – Млинській та Ринковій. Вода з джерела №6 розливається по пляшках і продається повсюди, так що не пропустіть можливість спробувати її прямо з землі. Для пиття цілющої водички передбачені спеціальні гуртки з носиками, які можна купити близько колонад. Таке придбання вважається прекрасним сувеніром зі знаменитого курорту.
Чехія – прекрасна і гостинна країна! 👍

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail