🇵🇹ПОРТУГАЛІЯ🌴🌅
Португалія – найзахідніша європейська держава, розташована на Піренейському півострові. З двох сторін — захід і південь – держава омивається Атлантичним океаном, на Сході й півночі – межує з Іспанією. Країна займає площу 92,1 кв. км, на якій проживає 10,7 млн чоловік.
Крім материкової частини до складу країни входять Азорські острови й архіпелаг Мадейра.🏝️🏝️
Столиця країни – Лісабон, єдина державна мова – португальська.
Португалія – унікальна держава, за час свого існування країна переживала стрімкі злети й падіння в глибоку безодню. У 16 столітті Це була потужна супердержава, до її складу входило безліч колоній, але незабаром держава опинилася на задвірках Європи. Сьогодні Португалія переживає черговий підйом.
Великі відкриття. 🙂👍
Можна з упевненістю сказати, що мореплавці з Португалії назавжди змінили світ. Саме португальці першими ризикнули вийти у води Атлантики й пройти вздовж берегів Африки.
Знаменитий мореплавець Васко да Гама першим досяг західних берегів Індії. Його флот першим ступив на берег Цейлону й Суматри. Ця подія стала початком торговельних відносин між Португалією, Китаєм і Японією.
Португалія і архітектура.
Португальські мореплавці першими досягли берегів Південної Америки й висадилися в Бразилії. За деякими історичними даними саме мореплавці з Португалії до експедиції Колумба допливли до берегів Північної Америки.
Першу морську навколосвітню подорож, здійснили іспанці, але очолив його португалець Фернандо Магеллан. Капітану не вдалося тріумфально повернутися на батьківщину, але португальські мореплавці здобули світову славу.

Стиль Мануеліно.
Португальці прославилися не тільки завдяки відвазі мореплавців. Унікальний стиль в архітектурі, названий мануеліно — це персональний внесок майстрів з Португалії у світову архітектуру. Відмітна особливість стилю – різьблення по каменю. Вперше стиль з’явився в другій половині 15 століття в період правління монарха Мануела I, на честь якого і був названий стиль. Натхнення архітектори черпали в досягненнях мореплавців. Основа стилю-готика, доповнена великою кількістю декору і прикрасами. Вправні майстри вирізали з каменю дивовижні візерунки на морську тематику. Перші споруди, оформлені в стилістиці Мануеліно:
храм Ісуса в Сетубалі;
вежа Белен в Лісабоні;
монастир Ієронімітів;
каплиці храму Баталья.
У 16 столітті стиль Мануеліно втратив актуальність, оскільки в середині століття країна стала частиною Європи, де шанувався стиль ренесанс.
Традиції й контрасти.
Португалія — держава дивовижних контрастів. Бажаючи не відставати від сучасної Європи, деякі регіони країни виглядають по-європейськи стильно. Також є регіони, де шанують традиції. У Португалії збереглися поселення, де землю орють волами й продовжують носити чорний одяг.
Багатовікова історія держави залишала незгладимий слід на вигляді регіонів, міст і людей. Першими на території країни влаштувалися фінікійці, потім до влади прийшли римляни, залишивши як спадщину нові міста і якісні дороги. Євреї працювали фахівцями в медичній сфері та ремісниками. Маври були майстерними будівельниками фортець, вирощували дивовижні сади й зводили поселення, де химерним чином перепліталися вузькі вулички.
На півночі країни живуть люди з білою шкірою і блакитними очима — нащадки кельтів і німецьких племен. Для жителів південних регіонів характерні шкіра оливкового відтінку й чорні очі.
У непрості часи з Португалії емігрувало багато жителів, але сьогодні, в період економічного розквіту, країна знову міцніє – з’являються нові житлові будинки (переважно в північних регіонах). Держава приваблює безліч іммігрантів. Це є кращим доказом того, що Португалія стала по-справжньому демократичною, європейською, стабільною країною.
Коротка історія.
Перші предки португальців влаштувалися на території сучасної держави в 4 столітті до н. е. Пізніше землі завоювали римляни. Назва Португалія походить від назви римського поселення Портус Кале. У 5 столітті держава перебувала під управлінням вестготів. Через два століття влада на території держави закріпилася за арабами.
На початку 12 століття країна отримала статус незалежного королівства. Через 30 років незалежність Португалії визнав папа римський. Наступні роки стали великим випробуванням для португальців, через те, що країна вела жорстокі бої з маврами.
З 15 століття держава активно розширює свою територію і зміцнює кордони складу увійшли Азорські острови й Мадейра, а також Бразилія.
На початку 18 століття підписано Метуенську угоду, відповідно до цього Положення Португалія стала повністю залежна від Англії. Через 100 років на португальську територію вдерлися війська Наполеона. Проте вже через рік загарбники покинули Португалію.
19 і 20 століття стали для країни революційними. На початку 20 століття пройшла революція, яка змінила форму правління — Португалія отримала статус республіки.
З 1932 року і протягом сорока років країною керував Антоніо Салазар. Його диктаторський режим був повалений під час Квітневої революції. Відтоді країна рухається шляхом демократичних реформ.
Визначні пам’ятки Португалії.
Історичні, архітектурні та природні пам’ятки Португалії, які заслуговують на увагу. Включивши ці місця до свого списку мандрівника, Ви зможете оцінити всю красу країни, максимально охопивши все найцікавіше.
Лісабон. Столиця Португалії.
Будучи столицею Португалії, Лісабон – очевидне місце, щоб почати свою подорож. Місто набагато спокійніше інших європейських столиць, але може легко рівнятися з ними в красі і чарівності. Найбільша його привабливість полягає в історії, яка своїм корінням сягає дуже глибоко. Це красиве поєднання старого і нового, історії, культури, архітектури і технологій, магазинів, ресторанів. Відвідайте Готичні собори, історичні кафе, старовинні трамваї і вузькі провулки прекрасного Лісабона. Не забувайте яскраві кав’ярні та неймовірні ресторани. Місто засноване на ланцюгу пагорбів, тому де б Ви не знаходилися, чудовий вид на пам’ятки Вам буде гарантований.
Сінтра.
Улюблене місце Лорда Байрона в Португалії, це село, готове здивувати будь-кого багатими кольоровими будинками і захоплюючою дух архітектурою. Палаци, башточки, романтичний мавританський замок і туманний густий ліс – ось чим знамените це невелике, але дуже красиве поселення. Рослинність тут пишна і екзотична через особливий мікроклімат. Є маса історичних пам’яток, серед яких десятки особняків з бездоганними галявинами і декоративними прикрасами. Пам’ятки Португалії дивують і викликають захоплення.
Порто.
З його стінами 14-го сторіччя, середньовічними кучерявими вулицями, барвисто мальовничими будівлями, дзвіницею та декоративною плиткою, Порто займає особливе місце в списку пам’яток Португалії. Просто посидіть під арками в Placa da Ribeira (площа на набережній) і поспостерігайте, як повз пливуть човни. Вам передасться спокій і велич цього міста. У більшості квартир в районі є тераси, які виходять на спокійні води. Оголошений ЮНЕСКО, як об’єкт Всесвітньої спадщини, Порто – це комбінація старої мирської чарівності і суєти столичної культури, що робить його дуже інтригуючим призначенням для подорожі.
Долина річки Дору.
Річка Дору несе свої води через Іспанію та Північну Португалію. Колись це була дика бурхлива річка, але розумне будівництво восьми великих дамб приручило її, і тепер течія тут спокійна і мирна. Краса області не обмежена лише водами річки. Численні пагорби та гаї мигдалю, шикарна природа – це дійсно красива частина Португалії. Область залишається здебільшого недоторканою, з зигзагоподібними дорогами через гори і річковими круїзами на човнах, що м’яко пливуть по воді. Долина Дору славиться своїми виноградниками і одними з кращих в країні винами.
Місто Обідос.
Це древнє укріплене місто, розташоване в провінції Естремадура. У 13-му сторіччі португальська королева Ізабель була так зачарована селом Обідос, що її чоловік, король Денис I подарував їй ці землі. Це спричинило за собою традицію португальських королів купувати цє мальовниче село для їх королев, яка протрималася протягом багатьох століть. Коли Ви відвідаєте це гарне місце, то точно зрозумієте, чому Ізабель закохалася в Обідос.
Морський порт Кашкайш.
Колись це була тихе невелике рибальське село, Кашкайш тепер представляє з себе шикарний прибережний курорт, знаменитий його прекрасними пляжами, нічним життям, водними видами спорту та іншими пригодами. Уподобаний ремісниками, письменниками та художниками через свої витончені пейзажі, Кашкайш має чудову колекцію мистецтва, гордо показану в Музеї Конда де Кастро Гімара. Інша пам’ятка міста – нова пристань, заповнена яхтами, які мерехтять і блищать в яскравому світлі сонця.
Пляж Марінья, або Прайя да Марінья.
Через його близькість до надмірно переповненої туристами області Алгарве багато хто не ризикують відвідувати гарний пляж у Praia da Marinha. Тим не менш, його варто відвідати хоча б тому, що багато хто вважає його кращим пляжем в Португалії. Пляж Марінья класифікується, як один з 100 кращих пляжів світу. Ідеальний для підводного плавання і дослідження скелястих обривів круч пляж, не дивно що це призначення так популярно серед численних пам’яток Португалії.
Марван.
Марван – красиве середньовічне місто на схилі гори в Алентехо, де все ще збереглися оригінальні стіни тринадцятого сторіччя. Старовинна архітектура робить Марван дуже красивим місцем для відвідування. У будь-якій частині міста знайдеться, що подивитися, а прекрасний готель Пусада є ідеальним місцем, щоб зупинитися.
Салема.
Розташований в трьох годинах на південь від столиці Португалії, близько Мису Сагреш, Салема – красиве спокійне місце з відмінним пляжем. Ця симпатична село залишається порівняно незайманою руйнівними діями туризму, пропонуючи традиційну кухню, старовинний ринок, невелику головну вулицю і групу білих отштукатуренних будиночків. Ця мирна рибальське село розташована між двома гострими кручами з прекрасним піщаним пляжем між ними.
Евора.
Завершуємо оглядати визначні пам’ятки Португалії містом Евора на сході країни. Евора – португальська місто в муніципалітеті Евори. Красиво збережене історичне місто було класифіковане, як об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і коли Ви відвідаєте його, то відразу ж виявите, чому. Евора є батьківщиною 2000-річного Темпло Романо, акведука 16-го сторіччя і неймовірної Капели да Оссос – зловісного склепу, де зберігаються скелети більш ніж 5000 жителів Евори. Детальніше про це читайте в добірці, присвяченій містам мертвих і відомим склепам світу.
Кухня.
Кухня Португалії прекрасна у всіх сенсах і не важливо, де і що ви захочете поїсти. У розкішному ресторані й простому кафе для вас приготують смачні страви.
Спеції використовуються в стравах помірно, тільки для того, щоб підкреслити смак основних інгредієнтів. Гострий перець практично не додають. Двома словами португальську кухню можна описати так – проста і чудова.
У кожній провінції туристів пригощають фірмовими стравами. Можна сміливо замовляти рибу і морепродукти, оскільки для приготування використовують найсвіжішу продукцію. Любителі солодкого, звичайно, не зможуть встояти перед великою кількістю різноманітних десертів.
Звичайно, неможливо побувати в Португалії й не спробувати вино і портвейн. Портвейн вважається візитною карткою країни, білі сорти подають як аперитив, а червоні сорти прекрасно підходять до десертів.
Якщо ви відпочиваєте на Мадейрі, обов’язково спробуйте страви з риби-меч.
Вин в Португалії так само багато, як і страв в національній кухні. Тут виробляють червоні, білі й зелені сорти. Зелені вина – це молоді, сухі напої, які виробляються в провінції Мінью.
Португалія- країна досить різноманітна і відпочити тут можна на будь-який смак – пляжі, природа, міста і містечка, численні культурні пам’ятки.
Вражаючих пододорожей! 🗺️

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail