СЛОВЕНІЯ🌍
Словенія – одна з найкрасивіших країн на Балканах. Тут поєднуються мальовничі гірські пейзажі, старовинні величні замки, чарівна архітектура і самобутня культура. У Словенії є безліч чудових місць, які варто неодмінно відвідати.
Цікаві місця країни. 👍
Найвідоміше озеро Словенії розташоване на висоті 501 метр у Юліанських Альпах. Воно підживлюється теплими джерелами, які заодно постачають воду для закритих басейнів в готелях. Влітку озеро прогрівається до 18 – 24 ° C, а взимку замерзає лише в сильні морози, що буває не часто. Це відмінне місце для цілорічного відпочинку. До речі, на вершині кручі над озером височіє один з найдавніших замків Словенії.🌁
Найвища гора не тільки в Словенії, а й на Балканах.⛰️ Висота Триглава – 2864 метра, а назву вона отримала через свою триголову вершину. До речі, ця гірська вершина є символом держави, вона зображена на гербі і прапорі Словенії. Триглав входить до складу однойменного національного парку.
Печера Постойнська-Яма є неймовірним лабіринтом з карстових печер, зі своїми залами, коридорами, тунелями, підйомами та спусками. Місто Постойна – найближчий населений пункт, він, як і печера, знаходиться на плато Крас. Цей комплекс печер, довжиною більше 20 кілометрів, не має собі рівних в Словенії – як по протяжності, так по відвідуваності місцевими та зарубіжними туристами. Цю систему за сотні тисяч років утворила річка Пивка, що протікає під склепіннями печер.
Замок Оточець вважається найбільш незвичайним серед усіх замків Словенії. Він єдиний з усіх них розташований на невеликому острові посеред річки Крка. Це пояснює походження назви замка: “оток” в словенській мові означає “острів”. Заснований в XII столітті фрейзінгскімі єпископами, Оточець залишався в їхньому володінні більше двох століть. Будучи форпостом на острові, замок виконував захисні функції. На жаль, замок дуже постраждав під час Другої світової війни. Однак, була проведена масштабна реставрація, і сьогодні він відкритий для відвідувань, а в одному з будинків працює п’ятизірковий готель.👍🙂
Одним з найчарівніших міст Словенії можна назвати Піран. Піран колись належав Венеціанській республіці, і це позначилося на його зовнішності. Тут до сих пір панує колорит середньовіччя: від старовини збереглося безліч пам’яток архітектури. Це і знаменита церква з вежею, і залишки кріпосної стіни, і ще безліч інших чудових місць.
Цікаві місця та пам’ятки Словенії.
Словенія — невелика держава в Центральній Європі з прекрасною природою, історією та динамічною економікою. Країна входить до складу Європейського Союзу і Шенгенської угоди. Словенія розташована на стику Балкан і Центральної Європи, в східній частині Альп і північній Адріатиці. Країна межує на півночі з Австрією, на заході — з Італією, на південному сході — з Хорватією, на північному сході — з Угорщиною.
Це східна альпійська держава, попри невеликі розміри, знаходиться на перетині важливих європейських маршрутів. Також в даний час Словенія стає все популярнішим серед туристів, завдяки своїм природним та історичним пам’яткам і нижчими цінами в порівнянні з Італією та Австрією.
Географія і природа країни.
Невелика Словенія може похвалитися великою географічною різноманітністю. На північному заході підносяться Альпи⛰️, на північному сході простягається Середньодунайська низовина, на півдні — дінарські Альпи, а на заході — Адріатичне узбережжя.🌅 Здебільшого Словенія гориста країна. Гори займають близько 40 % території.⛰️🗻 Також Словенія омивається Адріатичним морем. Морське узбережжя має протяжність близько 30 км.🌅
По території Словенії протікають великі річки Сава і Драва (притока Дунаю). 🏞️Також в країні багато мальовничих гірських і льодовикових озер. Найбільші серед них — озеро Блед і Бохиньско. Цікавість представляють безліч карстових печер — Постойнска-Яма, Шкоцянські печери та ін.
Дуже різноманітна і мальовнича природа Словенії. Майже половина території країни покриті лісами, на нагір’ї можна зустріти степові ландшафти, в горах — хвойні ліси та альпійські луки, а Адріатичне узбережжя побалує середземноморською рослинністю.⛰️🌅🏞️
Клімат і погода Словенії.
Географічне розмаїття наклало свій відбиток і на клімат. Територія Словенії кліматично неоднорідна: на узбережжі клімат середземноморський, в горах — континентальний, в рівнинній частині — помірно-континентальний.
Влітку зазвичай панує тепла погода з нечастими дощами. Зима м’яка з невеликими морозами. У горах погода набагато суворіша і випадає багато снігу.
Найкращий час для відвідування.
Словенія — країна, яку можна відвідувати цілий рік. Найвищий туристичний сезон — червень-серпень. Відмінний час для відвідування Словенії квітень-травень і вересень-жовтень. У цей час мало туристів, сухо і тепло. Це відмінний час для піших прогулянок, знайомства з природою і пам’ятками країни.
Найнижчий сезон листопад-березень (крім різдвяних свят). У горах взимку працюють лижні траси. Лижний сезон триває з грудня по березень.
Історія країни.
Словенські предки прийшли на ці землі в 6 столітті. У 7 столітті тут було утворено одну з перших слов’янських держав, яке в середині 8 століття потрапило під протекторат франкської держави. Завдяки впливу франків словенці стали християнами.
Перші документи словенською мовою датуються початком 11 століття. У 14 столітті Словенія стала частиною імперії Габсбургів і залишалася у складі Австро-Угорщини до Першої світової війни.
За результатами Першої світової війни словенське узбережжя відійшло до Італії, а інша частина країни увійшла до складу Королівства сербів, хорватів і словенців, пізніше назване Югославія. Королівство Югославія припинило своє існування в ході Другої світової війни. В результаті виникла соціалістична федеративна республіка Югославія. Словенія здобула незалежність у 1991 році.👍
Валюта.
Валюта Словенії — євро. У багатьох магазинах і ресторанах приймаються банківські картки.

Номер у готелі на двох можна зняти за 30-40 євро (ціни дуже різняться від сезону, зірковості готелю і його розташування). Вечеря або обід в ресторані або кафе обійдеться у 20-30 євро. Пінта пива коштує 2-4 євро. Чайові зазвичай включені в рахунок. Якщо ні, то заведено залишати 10-15 % від суми рахунку.
Мова і населення.
Державна мова — словенська. Входить в слов’янську групу мов. Багато людей говорить англійською. В областях близьких до Італії можна зустріти людей знають італійську, а на кордоні з Австрією — німецьку.
Населення Словенії, в основному, представлено словенцями. Багато вихідців з колишньої Югославії. Більша частина населення сповідує католицтво. Словенці — досить доброзичлива і привітна нація. При привітанні заведено обмінюватися рукостисканнями.
Безпека.
Словенія — досить безпечна країна. За статистикою 90% злочинів пов’язано з крадіжками. Тому основні правила безпеки: не залишайте речі без нагляду, будьте уважніше в людних місцях, прибирайте цінні речі в машині.
Кухня.
Словенська кухня — це якийсь синтез австрійської та італійської кухні. Тут в меню можна зустріти австрійські шніцель і штрудель, італійські пасту, ризотто і піцу, угорський гуляш. З місцевих страв виділяються подібність наших вареників з різними начинками, в’ялена свинина (пршут), картопляні кнедлики, суп з квасолі, різновид італійської поленти, реберця з часником, традиційний словенська пиріг потіца.
Словенська кухня дуже ситна. Зазвичай приймання їжі включає суп з яловичини та курки з яєчною локшиною, друге м’ясне блюдо з яловичини, свинини, курки та індички, на узбережжі поширені морепродукти.
З алкогольних напоїв переважає пиво і вино. З місцевих сортів пива найпоширеніші Laško і Union.
Міжнародні мережі фаст-фудів діють у великих містах і туристичних місцях. У Словенії також працюють великі мережі супермаркетів – Lidl, Leclerc, Aldi, Mercator.
Міста Словенії.👍
Міста Словенії тихі, невеликі й досить мальовничі. Столиця і найбільше місто країни — Любляна. В ньому Ви не знайдете всесвітньо відомих пам’яток, не будете бігати в спробі все встигнути. Тут можна зосередитися на неспішних прогулянках і знайомству з містом.
Любляна.
Любляна — це одна з найменших європейських столиць з населенням близько 300 тис. жителів. Старе місто являє собою комплекс античних і середньовічних споруд, красиві барокові будівлі 17-18 століть. На пагорбі над містом височить старовинний замок — Град.
Другий за населенням і важливістю місто в Словенії — Марібор. Місто з населенням понад 100 тис. жителів розташоване серед мальовничих пагорбів і виноградників. Марібор розташований недалеко від кордону з Австрією. Історичний центр місто дуже компактний. Тут ви можете подивитися Маріборський замок,🏰 Старий кафедральний собор, ⛪одну з найстаріших в Європі синагог, найстарішу у світі виноградну лозу, прогулятися по старовинних вулицях і площах.
Інший цікаве місто — Целе. Третє за величиною місто Словенії та одне з найдавніших в країні. Це невелике містечко з населенням в 50 тис. осіб з красивим старим центром і замком.🏰👍
Місто Піран.
Піран — невелике мальовниче місто Адріатичного узбережжя Словенії. Розташоване на півострові Істрія в 7 км від кордону з Хорватією. Тут можна не тільки відпочити на відмінних пляжах, а й оглянути старовинні пам’ятники середньовічної Венеціанської архітектури.🌁🏰⛪
Інші великі й значущі міста Словенії-Копер, веління, Нова-Гориця, Крань.
Найцікавіші місця і пам’ятки Словенії. 👍
Озеро Блед — красиве озеро в передгір’ях Альп. Красиві природні пейзажі, пам’ятники архітектури та найчистіша вода, в якій влітку можна купатися. Блед по праву вважається кращим словенським курортом.👍
🏰Пред’ямський замок — один з найстаріших замків Словенії та один з найкрасивіших замків Європи. Замок в стилі готики був заснований в 12 столітті й примостився на краю великої скелі. Розташований в 10 км від міста Постойна.
Постойнска-Яма — одна з найбільш відвідуваних пам’яток Словенії. Це система карстових печер протяжністю понад 20 км. Близько 5 км відкриті для відвідування. Це найбільша у світі доступна для туристів підземна пам’ятка.
🏰Замок Оточец — старовинний середньовічний замок в 7 км від міста Ново-Место. Побудований на невеликому острові в 13-14 столітті.
Триглав.
Триглав — єдиний національний парк Словенії та один з її символів. Охоплює красиві альпійські пейзажі, гірські річки, озера і найвищу вершину країни — гору Триглав.⛰️🏞️🗻
Словенія – одна з найкрасивіших країн Європи. Тут безліч мальовничих, неповторних краєвидів і незайманих природних красот.
Вражаючих подорожей! 🗺️

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail