ОЛЕКСАНДРІЯ ЄГИПЕТСЬКА🇪🇬🌍
Олександрія, розташована на середземноморському узбережжі, в дельті Нілу — один з найграндіозніших проектів великого Олександра Македонського. Місто було побудоване в IV столітті до нашої ери по проектам кращих архітекторів того часу і до сих пір зберігає давнє регулярне планування.
Тут гармонійно поєднуються єгипетська і середземноморська культури, а також сучасна цивілізація і багате історичне минуле, тому вибір того, що подивитися в Олександрії, дійсно величезний. У місті збереглося чимало пам’яток старовини: музеї, катакомби, мечеті, архітектурні будови різних періодів. За свою більш ніж 2-тисячолітню історію
Олександрія пережила чимало злетів та падінь, які відбилися на її зовнішності. Т
Т уристи з усього світу охоче їдуть сюди, щоб поєднати курортний морський відпочинок з багатою екскурсійною програмою.
Пам’ятки Олександрії. 👍
Олександрійська бібліотека. 📜📖🗞️
Знаменита Олександрійська бібліотека, заснована в III столітті до н.е., була свого часу найбільшим сховищем античних рукописів. На жаль, давня бібліотека загинула, і практично всі її книги і рукописи були втрачені.
Нова бібліотека, побудована під егідою ЮНЕСКО, відрізняється сучасною оригінальною формою: кругла будівля, має похилий скляний дах діаметром 160 кв.м; стіни декоровані ієрогліфами, піктограмами і буквами з усіх існуючих на Землі мов, а гігантський, наповнений сонячним світлом читальний зал, здатний вмістити 2500 чоловік, розташований на 11 ярусах будівлі.
Сховище вміщає 8 мільйонів книг, багато з яких були пожертвувані найбільшими бібліотеками світу.📚📖🗞️
Крім основного читального залу в будівлі є:
4 спеціалізовані бібліотеки (дитяча, молодіжна, для сліпих і мультимедійна);
4 постійних музеїв;
кілька виставкових залів з роботами сучасних художників;
школа інформатики;
планетарій.
Дітям до 6 років вхід в бібліотеку закритий.
Фортеця Цитадель Кайтбея.
Одна з обов’язкових до відвідування пам’яток Олександрії — Цитадель Кайтбея.
Ця фортеця розташована на острові Фарос і захищає вхід в Східну гавань Олександрії.
Саме тут колись височів на 130 метрів Олександрійський маяк — одне з 7 чудес світу.🌙 Цоколь маяка, який зруйнувався в результаті землетрусів 1303-1323 рр, був повністю вбудований в головну вежу форту Цитадель Кайтбея, побудованого в XV столітті. Зараз збереглися від маяка вапнякові блоки і гранітні колони.
Фортеця займає площу в 2 гектара. Головну вежу оточує внутрішня (середня) стіна, а по периметру всієї фортеці йдуть неприступні зовнішні (нижні) стіни з бійницями, оборонними вежами і майданчиками для лучників. Між зовнішніми та внутрішніми стінами є двір з садами, пальмами і старовинними гарматами. Можна полазити по стінах, оглянути казарми, де проживали захисники фортеці, вивчити підземні проходи і переходи між будівлями. Якщо піднятися на вежу, то з її бійниць відкриються чудові краєвиди на бухту і Олександрію.
Музей королівських коштовностей.
При наявності 2-3 годин вільного часу обов’язково варто відвідати Музей королівських ювелірних виробів. Музей розміщується в невеликому, але розкішно обробленому особняку, що належала колись єгипетської принцеси Фатімі аль-Захра, внучці короля Мухаммеда Алі. Маленький палац, оточений чудовими садами, прикрашений ліпниною і витонченим мальовничим декором. Особливо вражають відвідувачів шикарні віконні вітражі.
У колекції музею — скарби, накопичені королівською династією майже за 150 років свого правління (з 1805 по 1952 рр). Тут представлені предмети мистецтва, статуї і картини, подарунки королям з нагоди весіль і важливих дат. Найціннішими експонатами є особисті прикраси королівської сім’ї, а також символи державної влади. Серед предметів розкоші виділяються корона з платини, прикрашена 2000 діамантів, шахи із золота і кілька інкрустованих коштовним камінням страв.
Катакомби Ком ель-Шукафа.
Незвичайно цінна пам’ятка історії та архітектури, що зберігся до наших днів — це підземний некрополь-лабіринт на південному заході Олександрії. Назва перекладається як «пагорб осколків»: при розкопках всередині підземелля були виявлені численні фрагменти битою кераміки — залишки глиняного посуду, в якій приносили їжу і напої родичі, товариші, які провідували могили.
Будівництво підземного некрополя почалося, ймовірно, в I столітті н.е. Спочатку це був мавзолей для однієї багатої єгипетської родини. Але потім поховання розрослося і перетворилося в 3-рівневий розгалужений лабіринт.
Катакомби будувалися за часів, коли на зміну єгипетського царства прийшло греко-римське панування. Їх унікальність полягає в інтеграції і гармонійному поєднанні в архітектурі та декорі елементів трьох стилів — єгипетського, грецького і римського.
Палацово-парковий комплекс Монтаза.
Найбільш, мабуть, найкрасивішим куточком Олександрії місцеві жителі і туристи називають королівський парк Монтаза. Палацовий комплекс, розташований в самому кінці Олександрійської набережній, був побудований в кінці XIX століття і служив для королівської сім’ї літньою резиденцією. Тут, в розкішних садах на березі Середземного моря, правителі Єгипту ховалися від Каїрської спеки.
Великий палац, який піднімається на скелі над морем, був побудований в турецько-флорентійському стилі. Всередині — понад 250 розкішно оздоблених кімнат. Палац закритий для відвідувачів, так як сьогодні він є офіційною резиденцією президента.
Малий (або «жіночий») палац сьогодні переобладнаний в дорогий готель.
Парк палацу Монтаза — неймовірно популярне і надзвичайно красиве місце для прогулянок. Його прикрашають мости і альтанки, скульптури і фонтани, тропічна зелень і тінисті алеї. До парку примикає упорядкована пляжна зона.
Мечеть Абу ель-Аббаса. 🕌
Головна мечеть Олександрії названа в честь одного з найбільш шанованих єгипетських святих Абу ель-Аббаса Аль-Мурсі. Історія мечеті почалася в XIV столітті, коли було прийнято рішення побудувати над могилою святого Аль-Мурсі Аль-Аббаса мавзолей і мечеть. Поступово протягом століть мечеть розбудовувалася і в результаті декількох серйозних реконструкцій набула сучасного вигляду. Сьогодні ця білосніжна повітряна мечеть є однією з найкрасивіших не тільки в Олександрії, а й в усьому Єгипті. Високі стіни мечеті прикрашені білим штучним каменем і різьбленням, різьблений мінарет підноситься на 75 метрів, сходи до обох входів оброблені гранітом. Усередині будівля прикрашена гранітом, різьбленням по каменю і мозаїкою, а височенні склепіння розписані традиційним орнаментом — арабесками.🕌
Оглянути мечеть можуть всі бажаючі (жінкам відкритий доступ тільки в жіночу частину).🕌👍
Римський амфітеатр. 🏛️
Римський амфітеатр в Олександрії — це архітектурна спадщина світового значення. Це не найбільший амфітеатр у світі, але дуже атмосферний і історично-важливе місце. Виявили цей архітектурний пам’ятник, що датується II століттям н.е., в середині XX століття випадково, при будівництві будівлі в центрі міста. В результаті археологічних розкопок публіці був представлений відмінно зберігся амфітеатр з 13 кам’яними ярусами, що вміщали близько 800 глядачів. Колись тут проводилися гладіаторські бої, виступали приїжджі артисти, проводилися збори і публічні виступи. Неподалік від амфітеатру археологи виявили руїни римських лазень, лекційних залів, фундаменти житлових будівель. Комплекс є зараз частиною музею під відкритим небом. Крім нього відвідувачі можуть побачити кам’яні блоки, з яких був побудований знаменитий Олександрійський маяк, різні статуї і фрагменти мозаїки. Але головне, спустившись в амфітеатр і втративши з виду сучасний мегаполіс, можна загубитися в часі і представити себе на місці стародавніх римлян.
Колона Помпея.
Колона Помпея — це найвідоміший олександрійський пам’ятник античних часів. Це єдиний збережений фрагмент стародавнього храму Серапеума, побудованого за Діоклетіана в III столітті.
Висота колони з п’єдесталом — приблизно 30метров, діаметр в основі складає 2,7 м. Колона споруджена з рожевого граніту, а плити, на яких вона стоїть, імовірно, взяті зі зруйнованих єгипетських храмів. Біля колони встановлені кам’яні сфінкси, тут же можна подивитися давню шкалу, за якою визначали рівень води в Нілі.
Національний музей. 👍
Національний музей Александрії, другий в країні за значимістю і цінністю експонатів після Каїрського національного музею, був заснований відносно недавно, в 2003 році, проте відразу увійшов до числа головних визначних пам’яток міста. Ретельно відібрана колекція розташована в хронологічному порядку і відмінно промаркована, що дозволяє відвідувачам отримати гарне уявлення про історію Олександрії. Музей займає відреставровану віллу багатого торговця Аль-Саада Басс-паша, побудовану в італійському стилі. Експозиції розташовані на трьох поверхах:
На першому поверсі представлений період Стародавнього Єгипту. Тут можна побачити статуї стародавніх богів, сфінксів, мумії фараонів і макети гробниць, папірус, 📜приналежності для письма і багато іншого;
Другий поверх — це експозиція, присвячена греко-римського періоду. Крім бюстів Венери і Олександра Македонського, які були підняті з дна моря, тут представлені старовинні монети та скульптури грецьких богів;
Третій поверх – коптської та ісламської цивілізації. Тут зберігаються монети, свічники, предмети побуту та одягу, ікони, килими і зброя.
Фотографувати в музеї можна тільки зі спеціальним дозволом.📸
Міст Стенлі. 👍
Один із символів Олександрії — романтичний міст Стенлі, недалеко від центру міста. Цей 400-метровий міст перекинувся над однією з бухт міста. Міст прикрашений чотирма вежами, виконаними в мавританському стилі і прикрашеними балконами і оглядовими майданчиками. Поруч з мостом — пляж Стенлі бич. На мосту досить інтенсивний рух, яке однак не заважає туристам відпочивати на лавочках, милуватися містом і спостерігати за місцевими рибалками.
Надзвичайно красиві фотографії📸 з видами моста виходять на світанку або на заході, в м’яких сонячних променях. 📸Вночі на мосту Стенлі включаються ліхтарі, вежі і прольоти красиво підсвічуються. 🌙Прогулянка по мосту — обов’язковий захід для туристів: тут можна влаштувати красиву фотосесію, відчути атмосферу сучасної Олександрії, провести приємний вечір в одному з прибережних кафе.👍📸🙂
Олександрія – надзвичайно атмосферне, дивовижне, прекрасне місто, котре надихає і збагачує світогляд! 👍👍👍🇪🇬
Цікавих подорожей в майбутньому! 🌐

agsdix-smt2-local-phone
agsdi-mail